24/9
Špeciálne koše na triedený odpad

Špeciálne koše na triedený odpad

24. září 2012 v 07.00 , Bytové doplnky

Sponzorované odkazy

Jedným zo základných pomocníkov v domácnosti je odpadkový kôš. Možno sa to zdá na prvý pohľad trochu bláznivé, ale kam by sme vyhodili smeti, šupky od zemiakov alebo iný každodenný odpad. A čo potom poháre od potravín, plastové fľaše a papiere? Také rozmanité množstvo odpadkov nás priamo navádza k téme triedenia odpadkov.

Jeden odpadkový kôš – menej starostí?

Hoci je triedenie odpadu už bežnou záležitosťou, stále niektorí ľudia používajú iba jeden odpadkový kôš. Keď opomenieme vplyv na životné prostredie, môžeme namietať, že taký odpadkový kôš sa oveľa rýchlejšie naplní a je nevyhnutné ho o to častejšie vynášať. Fľaše a iné predmety navyše ľahko pretrhnú vrece na odpadky a spôsobia nepríjemný zápach.

Čo je najdôležitejšie? Prečo triediť odpad? Väčšina odpadu sa dá pomocou recyklácie opäť použiť. Vznikajú tak nové materiály, ktoré inak musia zastúpiť iné prírodné zdroje. A tak môžu vznikať nové krabice, získať možno oveľa čistejšie ovzdušie a zamedziť veľkoplošnému výrubu lesov.

Odpadkové koše na triedený odpad

Vráťme sa späť k odpadkovým košom. Na účely triedenia odpadu dnes totiž zakúpime špeciálne odpadkové koše, ktoré spĺňajú aj dizajnové požiadavky. Jeden kôš tak spĺňa funkciu dvoch alebo dokonca troch. K dostaniu sú na príklad odpadkové koše na triedený odpad z brúsenej nerezovej ocele alebo plastové odpadkové koše.

Dokonca možno zaobstarať aj vstavaný odpadkový kôš.

Koše majú priestor prispôsobený dvom alebo trom košom. Tie sú odlíšené najčastejšie pomocou farieb. Moderné spracovanie zaručuje vysokú kvalitu a dlhoročnú odolnosť. Vybrať sa dá aj rôzny objem odpadkových košov, preto ich určite využijú aj väčšie firmy do svojich kancelárií, majitelia reštaurácií, obchodné centrá i ďalšie.

Odpadky naďalej ľahko roztriedite do farebne odlíšených kontajnerov a proces recyklácie je pre vás zavŕšený. O ďalší postup sa postarajú špecializované fir­my.

Zdroj: www.kvalitnikose.cz

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS