28/2
Jarná sviežosť do vášho príbytku: Svietidlá z prírodných materiálov

Jarná sviežosť do vášho príbytku: Svietidlá z prírodných materiálov

28. února 2016 v 00.00, Bytové doplnky, Design, Svietidlá

Sponzorované odkazy

Jar klope nezadržateľne na dvere. Aj na dvere vášho domova. A tak do neho vneste jarnú sviežosť s prírodnými materiálmi trochu inak, než obvyklými dekoračnými doplnkami.

Svietidlá z prírodných materiálov sú v súčasnosti módnym hitom. Dômyselné a vtipné svetlá s osobitým šarmom v dizajne z prírodných materiálov vám pomôžu navodiť novú atmosféru domova. Môžu byť teraz tipom pre vás, ako ozvláštniť váš príbytok a vniesť do neho svieži jarný a „prírodný“ vietor v podobe originálnych svietidiel. Inšpirujte sa našimi tipmi!

variabilnú stolnú lampu Glint možno využiť kdekoľvek

variabilnú stolnú lampu Glint možno využiť kdekoľvek

Stolná lampa Glint

Celkom ojedinele riešená, nebývalo variabilná, s reálnym funkčným prevedením – to je Glint. Jej nezvyčajné tvary prekvapujú a priťahujú. Úvaha: „Prečo si nekúpiť niečo také?“ Je naporúdzi. Zaobstarať! Telo z korku možno inštalovať do rôznych polôh a tým meniť aj tvar stolnej lampy. Hravý spôsob akým realizátori tejto lampy uvažovali, je nekonvenčný a svojimi obmenami tak majiteľa tento stolný zázrak nikdy neomrzí. Tak ako je rozprávkových príbehov tisíc a jednej noci, tak Glint je lampa tisícich a jedného tvaru a tým aj využití. Je vhodná na písací stôl, pracovný stolík, na čítanie ku gauči, posteli či kreslu, alebo na komodu, prípadne aj do pracovne, dielne či garáže. Všade dobre poslúži.

Výrobca Galula, vytvoril lampu skôr ľahšej hmotnosti s 3,2 kg, príkonom 40 W a magnetickou podložkou v čiernej či bielej farbe a s rôznymi farebnými (žltými, čiernymi, modrými, červenými) prívodnými káblami. A cena? Slušných 158 €.

závesné stropné svietidlo Avispa je ako malá osa

závesné stropné svietidlo Avispa je ako malá osa

Závesné stropné svietidlo Avispa

Opäť je to celé o fantázii a hravosti. Tú teraz môžete aplikovať do vášho bývania so závesným stropným svietidlom Avispa, s ktorým si zaobstaráte niečo ako osu so zadočkom v prírodnom prevedení jaseňa. A osa poletuje zavesená nad vašimi hlavami a vyludzuje úsmev na vašej tvári. Môže lietať nad jedálenským či kuchynským stolom, v pracovnom kúte, či kdekoľvek inde. Fantázii sa medze nekladú.

Výrobca Claro tak dal jasný impulz do budúcnosti vo forme trendy závesného svietidla s rozmermi 150 × 370 × 160mm, v jaseňovom dreve a s príkonom 60W, za cenu 73 €.

svietidlo Mosaico má jedinečné mozaikové tienidlo

svietidlo Mosaico má jedinečné mozaikové tienidlo

Svietidlo MOSAICO

Krásne a elegantné tienidlo má dômyselnú vyrezávanú mozaikovú štruktúru. Odtiaľ tiež názov celého svietidla. Jeho dvojradové tienidlo zaručuje nezvyčajnú hru svetiel po rozsvietení. Svetelné čriepky prebleskujúce mozaikou tienidla von vás očaria a navodia vášmu domovu magický ráz. Hra svetiel a tieňa je a bude zakaždým iná a jedinečná. Mosaico nie je len o svietení, je o kráse okamihov.

Výrobcom svietidla s príkonom 40W a priemerom 380 × 320, je opäť Claro. Materiálom tienidla je preglejka. Dômyselnú mágiu domova si môžete zaobstarať za cenu 240 €.

krásny a neopozeraný bytový doplnok a lampa v jednom – to je Prisma

krásny a neopozeraný bytový doplnok a lampa v jednom – to je Prisma

Dotyková stolná lampa PRISMA

Neobvyklý tvar, prevedenie aj funkčnosť – to je lampa Prisma s dotykovým ovládaním. Masívny jaseňový hranol má príjemnú farbu, ktorú ešte umocňuje pozdĺžne LED svietenie zvnútra lampy von. Lampa je sama osebe neobvyklým a krásnym dekoratívne funkčným doplnkom interiéru, ako stvorená na relaxáciu i náladovému nasvieteniu priestoru. Hranol pri svietení evokuje dojem minikrbu.

Opäť tu úradoval výrobca Claro, ktorý očividne má nekonečné zásoby originálnych funkčných doplnkov do vášho príbytku v podobe najrôznejších svietidiel, ktoré sú sami osebe jedinečnou ozdobou. To stvárnil v stolnej lampe Prisma s rozmermi 139 × 139 × 600 mm jaseňový kúsok s nastaviteľnou intenzitou svietenia a dotykovým ovládaním. Na jej fungovanie sa môžete pozrieť na krátkej upútavke tu . Lampa stojí 166 €.

Všetky produkty možno zakúpiť v showroome Claro, Národná trieda 27, Praha a v internetovom obchode Claro.cz.

Zdroj foto: Claro.cz

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS