19/5
Kúzlo svetla

Kúzlo svetla

19. května 2017 v 00.00, Bytové doplnky, Design, Kuchyne, Obývacie izby, Predsieň, Spálne, Svietidlá

Sponzorované odkazy

Aj keď denného svetla a slnečného svitu pribúda, a máme stále dlhšie dni, osvetlenie doma potrebujeme každý deň. A prečo ho nepovýšiť na niečo viac? Napríklad na čarovné osvetlenie.

Aby vaše osvetlenie bolo pekné a nevšedné, na trhu je veľa krásnych kúskov. My máme pre vás tipy na značku, ktorá stojí za to. Je ňou Ay Illuminate z Holandska. Pretože slovo „lumen“ znamená svetlo, tak už samotný názov holandskej značky Ay Illuminate (v preklade niečo ako „ja osvetlenie“) hovorí všetko o druhu produktov tejto značky.

osvetlenie Ay Illuminate Z5, cena 314 €

osvetlenie Ay Illuminate Z5, cena 314 €

Tvorivá štvorka

Pod pomenovaním Ay Illuminate sa skrýva štvorica dizajnérov, ktorí svoje excelentné kúsky vyrábajú v ázijských a afrických krajinách za spolupráce miestnych remeselníkov. Tí im pomáhajú objavovať kúzla tradičných materiálov týchto krajín ako je bambus, ratan alebo sisal, úplet, ručne tkaný hodváb, a s nimi spojené tradičné remeselné techniky pri výrobe.

A tak pod ich rukami vznikajú nevšedné, krásne a pritom prírodné, jednoduché kúsky, ktoré sú výsledkom nielen návrhu a potom výroby, ale predovšetkým materiál recyklujú, pletú, vyrezávajú, tvarujú a pod ich rukami ako kúzlo vznikajú pekné a ekologická svietidlá.

Ay Illuminate Umut 2, cena 299 €

Ay Illuminate Umut 2, cena 299 €

Inšpirácia prírodou a tradíciami

Pri svojej tvorbe sa inšpirujú tvarmi v prírode, rôznych tradícií kultúr spojených do seba, a tak vznikajú svietidlá bez hraníc, ktoré zosobňujú ďaleké národy a ich kultúru naprieč svetadielmi (hlavne africkým a ázijským) a odrážajú v sebe ducha jednotlivých národov a ich zvyklostí. Organický vzhľad každého z kúskov je nadčasový a harmonizuje priestor všade tam, kde sú umiestnené. Interiér s nimi je štýlový a má punc nezvyklosti, ktorý mu dodávajú práve tieto exotické a pritom pohodou a domáckosťou dýchajúce svietidlá.

Ay Illuminate Umut 3, farba prírodná, cena 299 €

Ay Illuminate Umut 3, farba prírodná, cena 299 €

A kde tieto vynikajúce kúsky dostať?

Všetky tieto kúsky a mnohé ďalšie, aj iných značiek nájdete na Nila.cz , rovnako ako aj v iných online obchodoch s bytovými doplnkami a svietidlami.

Zdroj foto: Nila

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS