19/6
Čo všetko zahŕňa rekonštrukcia domu?

Čo všetko zahŕňa rekonštrukcia domu?

19. června 2019 v 23.00, Domy

Potrebuje váš starší rodinný dom nahodiť úplne nový kabát? Ak sa povie rekonštrukcia, každého napadne niečo iné. Kým niekto si predstaví výmenu okien a dverí za moderné plastové alternatívy, iného zase najprv napadne zateplenie s fasádou. Pritom rekonštrukcia domu zahŕňa oveľa viac činností, na ktoré sa v nasledujúcich riadkoch zameriame.

Záleží samozrejme na tom, ako stará nehnuteľnosť vôbec je, pretože je pochopiteľné, že sto rokov starý objekt vyžaduje niečo iné ako tridsať rokov starý dom. Poriadna rekonštrukcia domu je časovo, ale aj finančne náročná záležitosť, a preto je lepšie spolupracovať v danej oblasti vždy s profesionálmi, ktorí nerobia chyby. Aj malá chyba laika sa totiž môže značne predražiť.

Poškodené základy

Veľmi často majú staré domy poškodené základy. V prípade, že nie je starý dom odizolovaný, vyskytuje sa v pivničných priestoroch, ale aj samotných miestnostiach vlhkosť. Rovnako tak sa tento nedostatok prejaví aj na fasáde. Izolácia základov proti vlhkosti sa robí aj dodatočne, pričom existujú rôzne spôsoby a materiály. Záleží na tom, čo konkrétne váš dom vyžaduje. Posúdenie prenechajte opäť na odborníkoch, ktorí navrhnú optimálne riešenie.

Strecha a komín

Strecha je alfou a omegou v podstate každej budovy. Akonáhle je strecha poškodená, nechráni dom pred poveternostnými vplyvmi. Zároveň predstavuje veľmi dôležitý estetický prvok stavby. Nechajte si skontrolovať, v akom stave sú krovy a strešná krytina a či má strecha dostatočné izolačné schopnosti proti atmosférickým zrážkam.

Ďalej nezabudnite na výmenu a okien a dverí, pretože dané prvky zvyšujú tepelnoizolačné vlastnosti nehnuteľnosti. Skontrolujte vodovodné a kanalizačné potrubie, stav stien a stropov, podlahy a ešte nezabudnite na zateplenie a fasádu.

Ak vlastníte priamo bytový dom, ani vás neminú opravy a rekonštrukcia stavby. V prípade, že nemáte čas starať sa o bytový dom tak, ako by ste chceli, ideálna je zmena správcu bytového domu, ktorý obstará všetko namiesto vás.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS