5/10
Polička na koreničky - chytro a efektne využiť priestor!

Polička na koreničky - chytro a efektne využiť priestor!

5. října 2012 v 07.00 , Kuchyne

Sponzorované odkazy

Myslíte si, že polička na koreničky je zbytočný prvok, nad ktorým by sme nemali príliš dlho premýšľať? Možno sa zdá byť na prvý pohľad naozaj nedôležitá, ale po dlhšom zamyslení môžeme prísť na to, že taká polička nám ušetrí miesto i čas.

Dnes sa predáva korenie v sáčkoch, v samostatných nádobkách i v podobe byliniek v kvetináči. Je len na nás, aké korenie si vyberieme. Tak či tak ho musíme v kuchyni niekam umiestniť. Najmä ak varíme častejšie, mali by sme zvoliť miesto, ktoré je v bezprostrednej blízkosti plochy, kde pokrm pripravujeme. Tou je bez pochýb kuchynská doska a sporák.

Niektorí z nás si vystačia so soľou a korením. V tomto prípade je vhodné zakúpiť špeciálne mlynčeky na toto korenie, ktoré zabezpečia čerstvú a aromatickú chuť. Umiestniť ich môžeme voľne na kuchynskú dosku, alebo do špeciálnej nádoby. Na jednom mieste tak môžeme nájsť základné ochucovadlá – soľ, korenie, olej a vínny ocot. Nádobu možno opäť voľne položiť na kuchynskú dosku alebo závesnú lištu.

Závesná lišta je vôbec užitočným pomocníkom v kuchyni. Ľahko na ňu zavesíme nevyhnutné kuchynské potreby. Špeciálne Ikea ponúka rozmanitý sortiment tohto typu. K lište tu kúpime držiak na kuchynské papierové utierky, odkvapkávač na riad, drôtené košíky, do ktorých je možné umiestniť úplne čokoľvek (trebárs aj koreničky) a tiež špeciálne držiaky na koreničky.

Závesná lišta šetrí náš čas, pretože vďaka nej máme všetko ako sa hovorí „po ruke.“ Navyše ľahko utrieme kuchynskú dosku, bez odpratávania predmetov z plochy.

Nielen takáto lišta je riešením. Na trhu sú ešte klasické poličky na koreničky. Najčastejšie sú k dostaniu drevené, ale pre moderné kuchyne sa dajú zohnať aj v úprave vysokého pravého lesku alebo z nerezovej ocele.

Polička na koreničky je praktický pomocník, ktorý v našej kuchyni zašetří miesto i čas.

Zdroj: www.ikea.cz

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS