26/11
Návrhy detských izieb

Návrhy detských izieb

26. listopadu 2013 v 09.30 , Byty

Sponzorované odkazy

Miestnosť, do ktorej si každý rodič nenechá veľa hovoriť. Kladie totiž ako vysoké nároky na rozmery priestoru, podľa ktorého sa hlavne variant vyberá, tak na špecifické funkcie. Je jasné, že do panelového bytu budete musieť oveľa dlhšie hľadať ideálny variant, ktorý vyhovie vašim požiadavkám, ako do väčšieho rodinného domčeka. Možným variantom je síce výroba na zákazku, avšak tá si žiada viac než solídnu kapitálovú podporu opäť z vašej strany.

Návrhy detských izieb a použité materiály

Dominantným materiálom je aj v dobe plastov drevo. Väčšina zákazníkov totiž nemieni v detskej izbe experimentovať, a ak sú hoci len z malej časti konzervatívni, prejaví sa to práve v detskej izbe. Preto nájdete vo väčšine ponúk na prvých pozíciách koncepty z dreva, alebo z jeho lacnejších náhrad. Je totiž pravda, že drevo je materiál veľmi špecifický, a aby mohlo slúžiť v izbe dokonale, musí byť kvalitne spracované, čo so sebou prináša vyššiu cenu. Hovorím napríklad o povrchovej ochrane proti mechanickým poškodeniam, na ktoré sú deti špecialisti; ďalej tiež o vlhkosti, ktorá je hlavne v novostavbách veľkým problémom. Je veľmi príjemné prísť do izby, ktorá pôsobí prírodne, ale aj syntetické materiály napodobňujúce vzhľad dreva, sú dnes kvalitné a vy ušetríte.

Návrhy detských izieb a prevedenie

Ako som už naznačil v úvode, v detskej izbe nie je veľa miesta pre experimenty, a keď, tak len v detailoch, ktoré musia byť podmienené veľkou kreativitou dizajnéra. Je síce možné zapojiť fantáziu v jednotlivých dieloch a zaujímavo ich zladiť, lenže to si bežný zákazník nedovolí. Kúpiť jednotlivo zaujímavú posteľ, zvláštny stôl, štýlovú skrinku atď, je veľmi zložité. Niektoré súčasné koncepty síce vyzerajú veľmi elegantne, môžu pôsobiť aj luxusne a môžu byť prevedené v menej tradičných farbách, ale musíme si priznať, že sa veľmi nepredávajú. Priemerný zákazník, ktorý vyberá celý návrh detskej izby, volí hlavne podľa maximálnej praktickosti a hľadá akúsi detskú atmosféru.

Ak chcete pre svojho potomka dizajnovo zaujímavý priestor, budete musieť buď veľmi dlho hľadať a pripraviť si nabitú peňaženku, alebo sa uspokojiť s detailmi. Zažité prevedenie sa tu narúša len málokedy a fanúšik netradičných a progresívnych modelov si v katalógoch sériovo vyrábaných koncepciách určite s nadšením nepočíta.

zdroj: http://www.nabytek-eno.cz/

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS