24/2
Ultramoderné konferenčné stolíky

Ultramoderné konferenčné stolíky

24. února 2014 v 07.30 , Nábytok , Stoly a stolíky

Sponzorované odkazy

Najrôznejšie druhy stolov a stolíkov sa používajú už od staroveku, ich priekopníkmi boli Číňania a Egypťania. História konferenčných stolíkov siaha do obdobia konca 19. storočia, kedy sa začali prvýkrát používať za viktoriánskej éry v Británii. Nízka výška konferenčných stolíkov tak, ako ich poznáme dnes, bola pravdepodobne ovplyvnená japonským stolovaním – podávaním čaju.

Konferenčné stolíky si počas svojej dlhej cesty prešli mnohými zmenami, a to nielen v ich výrobe, ale aj v použití materiálu, farbách, tvarov a prídavnými technológiami. Dnes už nikoho neprekvapia konferenčné stolíky zo skla, plastu, chrómu, nerezovej ocele, akrylátových alebo hliníkových komponentov.

Na trhu sa objavujú konferenčné stolíky, ktoré v sebe majú zabudovaný plameň a slúžia ako otvorené ohnisko. K ďalším atypickým kúskom v oblasti konferenčných stolíkov patria stolíky sklenené, ktorých nosnú časť tvorí morské akvárium. Ak hľadáte do svojho interiéru skutočný originál, nechajte sa inšpirovať našou fotogalériou.

zdroj: http://freshome.com/…offee-tables

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS