11/7
Nie je stôl ako stôl: ani ten pracovný!

Nie je stôl ako stôl: ani ten pracovný!

11. července 2020 v 00.00 , Design , Nábytok , Stoly a stolíky

Sponzorované odkazy

Covid-19 poznamenal aj našu pracovnú sféru. Zostali sme napospol doma a chránení a tak museli hľadať cesty ako efektívne pracovať aj z domu. Zamerali sme sa teda na to, aby naše home office bolo naozaj praktické, cool a tiež tak trochu štýlové, ale hlavne funkčné.

K práci patria aj pauzy, správny posed, dobre premyslené uloženie pomôcok – a to ako nielen tých mediálnych a ďalších písacích, ale aj ďalšie pracovné potreby – k drobným montážam, kompletovania aj rôznym ďalším prácam, vrátane tej návrhárskej. Vznikali tak pracovné stoly, ktoré nemajú obdobu. Pozrite na našu nálož z nápadov a návrhov z korona doby a karantény. Tieto nápady môžete zakomponovať do svojich domovov a domácich pracovísk nielen v čase povinnej domácej izolácie, ale možno ich využiť po celý rok.

stôl Chaise Renversée

stôl Chaise Renversée

Chaise Renversée

Zoznámte sa s „Chaise Renversée“ – stolom, ktorý sa môže premeniť na ležadlo, od slávneho francúzskeho architekta Pierra-Louise Gerliera. Doslovný preklad Chaise Renversée je „prevrátené kreslo“, čo vystihuje úplne všetko. Je to o hľadaní spôsobov, ako optimalizovať priestor a urobiť pracovný nábytok viac funkčným a teda variabilným. Korona situácia a potreba pružnosti v malom priestore je presne to, čo architekta Pierra-Louise Gerliera inšpirovalo k navrhnutiu práve Chaise Renversée. Je to perfektná zmes práce z domu a odpočinku v jednom modernom kuse nábytku, ktorý poskytuje stabilnú pracovnú plochu pre prácu a následne ho možno premeniť v „Chaise Lounge“ a odpočinúť si.

modulárne časti Clock hybridnej stanice možno zasúvať pod seba a do seba

modulárne časti Clock hybridnej stanice možno zasúvať pod seba a do seba

Clock hybridná stanica

Tento stôl od YEG Design Studia sa volá Clock a bol navrhnutý tak, aby bol z kusov, ktoré sú kompaktné, modulárne a prispôsobili sa menším obytným priestorom. Dizajnér chcel vytvoriť niečo, čo bez problémov zapadne do našich pracovných dní (najmä pri práci z domova). A to bez narušenia potrebných pracovných hodín, alebo stravovacích návykov. Hybridné pracovné stanice tak premieňa potravinový odpad na energiu, aby sa sama mohla bezdrôtovo napájať, ale v prípade potreby tiež zahŕňa systémy, ktoré môžu byť zapojené do zásuviek a zástrčiek. Ide o inovatívny produkt, ktorý kombinuje technológiu a funkčnosť pre udržateľné odpadové hospodárstvo a povzbudzuje viac ľudí k prechodu na prírodné a obnoviteľné zdroje energie.

stôl Pill alias pilulka je po uzavretí nástennou dekoráciou

stôl Pill alias pilulka je po uzavretí nástennou dekoráciou

Pill alias pilulka

Pill písací stôl od firmy Emco naozaj mení veľa základných pojmov dizajnu stola ako takého. S neobvyklým tvarom, ktorý je po uzavretí pekne krytý a príťažlivý a pritom stále funkčný, je stôl Pill alias pilulka schopný správať sa ako nábytok, ale vyzerá ako minimalistická dekorácia. Kruhový stôl je pevne pripevnený na stenu, takže nemá nohy ako stôl klasický. Doska inšpirovaná pilulkou je rozdelená do troch jednotiek. Horný polkruh slúži ako písací priestor s dostatočným úložným priestorom pre vaše veci (vrátane notebooku), zatiaľ čo dolné kvadranty fungujú ako dvojica skríň pre iné predmety, ktoré sem môžete uložiť.

Multifunkčný stôl FJU môžete priklopiť k stene, alebo sklopiť pre prácu

Multifunkčný stôl FJU môžete priklopiť k stene, alebo sklopiť pre prácu

Multifunkčný FJU

Stôl FJU, ktorý navrhlo nemecké dizajnérske štúdio Kaschkasch, je jedným z príkladov kompaktného nábytku, ktorý maximálne využíva jeho štruktúry. Je to extrémne lineárny a jednoduchý nástenný stôl, príklad skladacieho pracovného priestoru. Možno ho zavrieť, alebo zložiť, aby sa využili dve úrovne úložiska (napríklad ako stojan na mobil, tablet, dokumenty, časopisy, alebo noviny), alebo ako hladká plocha pre písanie. Písacia plocha je dostatočne priestranná, aby pojala váš počítač, notebook, iPad, knihy a ďalšie drobnosti.

Čo hovoríte, ktorý by ste brali?

  • Zdroj foto: Yankodesign.com
  • Titulná foto: ergonomický stôl Olly Desk od Pavla Vetrova s organizérmi / zásuvkami
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS