21/2
Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe

Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe

21. února 2014 v 07.30, Kreslá a sedacie súpravy

Sponzorované odkazy

Sedacia súprava je významnou dominantou obývacej izby, pretože nepochybne patrí k najväčšiemu, voľne stojacemu nábytku. Rohové sedačky patria k veľmi zaujímavo riešenému sedaciemu nábytku, ktorý však nie je možné použiť do všetkých miestností. Rohová sedačka, oproti tým ostatným, zaberie podstatne viac miesta, ale na druhej strane dokáže výrazne zmeniť podobu miestnosti.

Výrazné riešenie priestoru s rohovou sedačkou je nutné zladiť s ostatnými zariaďovacími predmetmi, ktoré by sme mali vyberať v decentných a umiernenejších tónoch. Dominantnú pozíciu rohovej sedacej súpravy môžeme ešte viac podčiarknuť efektívnymi vankúšikmi alebo naopak utlmiť jednoduchou skladbou dekorácií a doplnkov.

Krása rohovej sedacej súpravy by však mala v priestore jednoznačne vyniknúť. Jej prítomnosť by sa nemala prekrývať s iným nábytkom alebo objemnými dekoráciami.

Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe (http://www.homemag.sk)

Elegancia rohových kožených sedacích súprav

Rohová sedacia súprava v spojení s kožou v sebe odráža najnovšie trendy moderného bývania. Vysoká kvalita a rozmanitá cenová škála kožených sedačiek je umocnená ešte nekonečnou paletou farieb a štýlového prevedenia.

Kožené rohové sedacie súpravy sú k dostaniu v rôznych štýlových prevedeniach. Ponuka zahŕňa tvary klasické, oblé alebo hranaté. Rozdiely sú aj v type použitej kože, zmeny možno zaznamenať v povrchovej štruktúre, pevnosti, poddajnosti.

K aktuálnym trendom kožených rohových sedačiek patria typy hlbšie a nižšie, ktoré viac menej slúžia pre vyššiu relaxáciu a odpočinok. K nevyhnutným vlastnostiam patrí pevné operadlo alebo podrúčky, ktoré môžu byť prichytené napevno alebo odnímateľné. Kožená sedacia súprava je nemalou investíciou, avšak na druhej strane je nutné podotknúť, že vyššia investícia sa v tomto prípade naozaj oplatí.

Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe (http://www.homemag.sk)

Nemýľme si kožu s koženkou

Na trhu sú k dostaniu aj lacné varianty „kožených“ sedacích súprav, ktoré však v skutočnosti nie sú vyrobené z kože, ale iba z koženky. Rohová sedacia súprava z koženky nemusí byť pohodlná, spravidla je aj oproti pravým koženým sedačkám tvrdšia na posed a nepriedušná.

Koža disponuje úplne odlišnými a samozrejme omnoho kvalitnejšími vlastnosťami, než ktoré nám môže ponúknuť koženka. Veľkým plusom je fakt, že koža pôsobí ako účinný bojovník proti najrôznejším alergiám. Koža neumožňuje usadzovaniu prachových čiastočiek ani iných alergénov, teda sa priestor stáva čistým, vzdušnejším, sviežejším a lepšie dýchateľnejším.

Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe (http://www.homemag.sk)Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe (http://www.homemag.sk)Rohové kožené sedacie súpravy vo vašej obývacej izbe (http://www.homemag.sk)

zdroj: http://www.sedackyrychle.cz http://www.sedacisoupravy.org http://www.natuzzi.cz

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS