2/4
Čo by nemalo chýbať v obývacej izbe

Čo by nemalo chýbať v obývacej izbe

2. dubna 2014 v 15.00, Bytové doplnky, Kreslá a sedacie súpravy, Nábytok, Obývacie izby

Sponzorované odkazy

Keď sa povie obývačka, mnohým sa vybaví predovšetkým televízor. Táto miestnosť môže mať aj iné poslanie než len ako kinosála. Je to predovšetkým epicentrum života domácnosti.

Viac, alebo menej

K odpovedi, čo by nemalo chýbať v obývacej izbe, sa dostaneme cez prirovnanie o odievaní človeka. V lete toho potrebuje mať na sebe menej, v zime má až niekoľko vrstiev. Obývačka toho znesie porovnateľne viac, niekedy zase menej. Aj malý priestor sa dá zariadiť útulne, nemusí byť nevyhnutne takmer vyprázdnený, aby pôsobil opticky väčším dojmom.

Sedacia súprava, zdroj: daryl_mitchell/flickr.com

Sedacia súprava, zdroj: daryl_mitchell/flickr.com

Koľko ľudí, toľko miest

Základný kameň obývačky tvorí sedacia súprava. Organizujete doma často rôzne párty a stretnutia? Porozmýšľajte, kam prichádzajúcich usadíte, než sa rozhodnete, ktoré miesta na sedenie im ponúknete. Trojmiestna sedacia súprava alebo rohová? Sedací vak je v tomto prípade dobré záložné riešenie.

Obrazy v obývacej izbe, zdroj: BFSMan/flickr.com

Obrazy v obývacej izbe, zdroj: BFSMan/flickr.com

Stolík, lampa a televízia

Obývačka bez konferenčného stolíka je ako topánka bez ponožky. Slúži na položenie čajovej súpravy, knihy či drobných osobných vecí. Stojacia lampa do celkovej kompozície priestoru patrí tiež, pretože navodí pri večerných rozhovoroch s rodinou príjemnú atmosféru. Narušiteľ alebo informátor? Mať či nemať televízor? To závisí od uhla Vášho pohľadu.

Krb v obývacej izbe, zdroj: AndrewMorrellPhotography/flickr.com

Krb v obývacej izbe, zdroj: AndrewMorrellPhotography/flickr.com

Nábytok, sochy a obrazy

Relaxačnú atmosféru navodí aj krb alebo bio-krb, ktorý sa vešia na stenu a zaberie len minimum miesta. Obrazy a iné umelecké objekty vpíšu do interiéru neopakovateľné čaro v prípade, že sa rozhodnete nábytok vypustiť z programu. Do obývacej izby jednoznačne patrí aspoň polica s knihami. Malometrážny koberec vymedzí zónu, kde sa zdržiavať. A čo záclony? Tie môžu zohrať dôležitú dekoratívnu úlohu.

Aj Vy zdieľate názor, že interiér obývacej izby by mal pôsobiť jednoducho, čisto a hlavne funkčne, bez zbytočného prezdobenia a zahltenia priestoru nábytkom?

Úvodný obrázok: KristinNador/flic­kr.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS