8/3
Aj v malej kúpeľni možno vytvoriť priestor pre relax

Aj v malej kúpeľni možno vytvoriť priestor pre relax

8. března 2016 v 22.00 , Kúpeľne , Vane a sprchové kúty

Malá kúpeľňa je asi najčastejším problémom, ktorý riešime pri zariaďovaní nového bývania. Ale aj keď sú rozmery vašej kúpeľne minimálne, ak priestor zariadite prakticky a s rozumom, nemusí to znamenať žiadne väčšie obmedzenie pri používaní. Riešenie v podobe priestorovo úsporného sprchového kúta umožní síce do malého priestoru umiestniť všetko, čo potrebujete pre osobnú hygienu, ale vaša kúpeľňa vám neumožní to, od čoho je slovo „kúpeľňa“ odvodené – teda kúpeľ. Iba vďaka premyslenému a efektívnemu zariadeniu kúpeľne si tento luxus môžete dopriať aj vo veľmi obmedzenom priestore.

Vyberte si asymetrickú vaňu so širokým plochým dnom v kombinácii s vaňovou zástenou. Táto kombinácia vám umožní striedať pohodlné rýchle sprchovanie s relaxáciou formou uvoľňujúceho kúpeľa. Rozmery asymetrických vaní umožnia umiestnenie aj do kúpeľne, ktorú by klasická vaňa zaplnila takmer celú. Asymetrický tvar vane vytvorí priestor pre umývadlo a súčasne aj pohodlný pohyb. Rozmery asymetrických vaní začínajú na 150 × 75 cm alebo 140 × 105 cm a v kombinácii s asymetrickým umývadlom vám poskytnú dosť pohodlia aj v malej panelákovej kúpeľni.

Ideálnym riešením sú špeciálne kúpeľňové koncepty RAVAK, ktoré dizajnéri vytvorili pre zariadenie malých kúpeľní. Takými konceptmi je napríklad Avokádo a BeHappy, navrhnuté pre zariadenie malých panelákových kúpeľní.

Keď si kúpeľ vo vani radi užijete, máte možnosť doplniť vaňu hydromasážnym systémom. Ten premení vašu kúpeľňu, aj napriek minirozmerom, na luxusné domáce wellness.

V prípade, že máte extrémne malú kúpeľňu do ktorej sa nezmestí ani asymetrická vaňa, a chceli by ste umožniť kúpanie aspoň svojim deťom, vyrieši to hlboká sprchová vanička, v ktorej sa vaše deti môžu vykúpať a vy sa pri sprchovaní pohodlne posadíte.

Na vyššiu úroveň môžete posunúť aj každodennú sprchu. Sprchový kút s hydromasážnym panelom vám umožní príjemnú relaxáciu aj v priebehu sprchovania. Kombinácia veľkoformátovej pevnej sprchy, ručnej sprchy a masážnych trysiek vám pri sprchovaní zabezpečí dokonalý pôžitok. 

Pre malú kúpeľňu je ideálnym riešením aj bezbariérový sprchový kút zapustený do podlahy a vybavený odtokovým žľabom. Toto riešenie navyše umožní pohodlné a bezpečné sprchovanie osobám s obmezenou pohyblivosťou a seniorom.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS