25/5
Colours of the world oživili nové odtiene

Colours of the world oživili nové odtiene

25. května 2016 v 12.30 , Design , Kuchyne , Kúpeľne , Obývacie izby , Predsieň , Spálne

Sponzorované odkazy

Kolekciu farieb Dulux Colours of the World, ktorá sa inšpiruje najkrajšími svetovými zákutiami sveta, pred nedávnom doplnilo niekoľko nových odtieňov. Inšpirované sú predovšetkým Škandináviou.

Zmeny boli zrejmé aj v pôvodnom zložení zostavy farieb, keď desať ich bolo nahradené novými odtieňmi, ktoré sú viac súčasné a zodpovedajú trendom v oblasti interiérových farieb. Všetky nové odtiene boli vyberané v spolupráci so svetovými aj slovenskými dizajnérmi.

A tak je tu kolekcia farieb Dulux Colours of the World, ktorá je tou najširšou ponukou natónovaných farieb na trhu. K dispozícii je 45 odtieňov v 9 farebných pilieroch.

A farby sú výnimočné svojimi vlastnosťami

  • vysokou krycou schopnosťou
  • extrémnou odolnosťou voči oteru
  • vysokou umývateľnosťou
  • výdatnosťou až 14 m2/l

Aká je nová TOP 9?

ŠkandináviaŠkandinávia

Nespútaná Škandinávia

Je to celé o drsnej a nespútanej Škandinávii, keď pre tri severoeurópske štáty je typická rôznorodosť, pričom najzaujímavejšou pre nás ale je oblasť za polárnym kruhom. Kombinácia dlhých nocí a Škandinávskeho pohoria tu vytvára typickú šedomodrú atmosféru, ktorá sa dokonale vyníma na stenách v interiéri. Tolerantná šedá totiž potom krásne zdôrazňuje ďalšie odtiene a výborne korešponduje s intenzívnymi farbami.

KrétaKréta

Jemná Kréta

Primiešaná je aj Kréta ako symbol jemnosti a jej stredomorského podnebia. Stelesnená je bielou farbou. Jasné pláže prekladané skalnatým pobrežím a neopakovateľná beloba gréckej architektúry tak ponúka bielu vo všetkých jej odtieňoch. Ak chcete pokojnú farbu, ktorá váš priestor rozšíri a presvetlí, jeden z piatich krétskych odtieňov pre vás bude ten pravý.

KalkataKalkata

Kalkata – kontrasty farieb

Indická metropola sa halí do odtieňov hnedej. Postkoloniálna architektúra je plná zemitých odtieňov hnedej a kamenistej béžovej, ktorá značí nielen eleganciu, ale aj pokoj, istotu a dôstojnosť. Kalkatská paleta dokonale podčiarkne klasický štýl a krásu prírodných materiálov.

TibetTibet

Oranžový Tibet

Tajomnú krajinu na vrcholkoch hôr má asi každý spojenú s mníchmi v oranžových rúchach. Odtiene oranžovej sú plné neobyčajnej energie a posilňujú duchovnú silu a radosť zo života. V závislosti na sýtosti môžu prispievať aj k tvorivému mysleniu a chuti k zmenám.

AndalúziaAndalúzia

Vášnivá Andalúzia

Južná časť Španielska oplýva silnou vášňou, rovnako ako červená farba, ktorá je chápaná ako farba energie a aktivity. Červená pritiahne pozornosť, je plná temperamentu, stimuluje zmysly a dodáva vitalitu. Ak sa niektorý z andalúzskych odtieňov rozhodnete zakomponovať do vášho interiéru, červená zdôrazní jeho silu a charakter.

ProvenceProvence

Provence plná levanduly

V Provence sa spomalil čas. Na svedomí to majú fialové levanduľové odtiene okolitých polí v spoločnosti vôni byliniek a kvetov. Fialové a ružové odtiene v sebe spájajú jemnosť a silu, navyše pôsobí žensky a romanticky. V interiéroch inšpirovanými Provence si tak môžete v kľude oddýchnuť od každodenných starostí.

AntarktídaAntarktída

Pokojná a tichá Antarktída

Pre krajinu večného snehu a ľadu je typická modrá krajina. Biele ľadovce, šedomodrá voda, oslnivo blankytné nebo a holé skaly, tak vyzerá krajina, v ktorej môžete nájsť inšpiráciu aj vy. Modrá na stenách vás vyzve k odpočinku alebo meditovaniu, symbolizuje aj vernosť a stabilitu.

balibali

Životom kypiace Bali

Zem terasových ryžových polí a pralesa symbolizuje nekončiaca zelená. Farba trávy, rastlín a stromov je optimistická, slobodná a harmonická. Medzi jej kľudnými tónmi nájdete útechu po vyčerpávajúcom dni, posilníte rodinné väzby a získate prirodzený, zdravý rytmus života.

CejlónCejlón

Slnkom zaliaty Cejlón

Ostrov v Indickom oceáne je plný žiarivej žltej. Farba temperamentu, slobody a energie váš interiér rozjasní optimistickým nábojom. Žltá je vhodná ako pre veľké plochy, tak do menších miestností. Cejlónska paleta tento rok ako jediná zostala bez zmeny odtieňov.

Zdroj foto: Duplox

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS