6/9
Domácu pohodu tvoria doplnky

Domácu pohodu tvoria doplnky

6. září 2016 v 22.15 , Bytové doplnky , Bytový textil , Design

Váš domov – prístav pokoja a pohody, kde sa radi vraciate a zdržiavate so svojimi najbližšími. Azyl po dlhom a náročnom pracovnom dni, miesto, kde môžete byť sami sebou. Ako ho zariadiť, aby taký skutočne bol?

Aby bol naozaj tým vaším správnym prístavom, patria do neho tie správne doplnky. Áno, domácu pohodu tvoria práve tie maličkosti, drobnosti a kúsky, rôzne rozprestreté po príbytku. Tam spolu tvoria oázu – tú vašu.

Obývačka ako centrum bývania

Stredobodom každého bývania nie je, ako kedysi bývala už len kuchyňa, kde sa nielen varilo a pieklo, ale aj sedelo, rozprávalo a riešilo veľa iných vecí. Dnes je kľúčovým priestorom predovšetkým obývacia izba. Správne doplnky tam majú celkom iste svoje miesto. A textilné doplnky do obývacej izby jednoducho patria, oni z neho urobia miesto, kde sa budete cítiť naozaj doma.

Novodobé materiály pre pohodu

Trendom doby sú mnohé zaujímavé kúsky, ktoré dávajú obývaciemu priestoru úplne iný rozmer. Medzi ne nepochybne patria najrôznejšie deky z mikrovlákna a prehozy. Mikrovlákno je veľmi príjemný materiál, de facto umelé textilné vlákno vynikajúce jemnosťou a mäkkosťou, na pohľad podobné prírodnému hodvábu. Veci z neho odpudzujú vlhkosť a chlad zvonku, z materiálu sa nerobia žmolky a ani opakovaným praním nestráca svoje vlastnosti. Bude preto určite dobrým parťákom pre pohodu.

Bez nich to nie je ono

Ale aby bola obývacia izba útulná, k prikrývkam a dekám (a zabalenie sa do nich) patria pre pohodlie a komfort aj dekoračné vankúše na sedačku. Pohovka bez vankúšov je ako oko bez rias. Jednoducho k sebe patria a majú tam svoje miesto. Vankúšiky totiž vždy evokujú útulnosť, pohodu a domáckosť.

Vyzdobiť si možno domov aj ďalšími kúskami pre radosť – dekoračnými predmetmi ako sú vázy, obrázky, živé kvety, dózy, svietniky a sviečky, prútené drobnosti, tam určite patria. Tak si vytvorte domácu pohodu podľa svojho!

Zdroj foto: Moebelix

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS