25/1
Bývajte v štýle Lagoi

Bývajte v štýle Lagoi

25. ledna 2018 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Design , Kuchyne , Nábytok , Obývacie izby , Predsieň , Spálne , Stoličky

Sponzorované odkazy

Máte Ak radi severský štýl, určite ste zaznamenali štýl hygge. A dnes tu máme ešte jednu novinku zo severu – bývanie v štýle Lagoi.

Hygge bol o domáckej pohode, pokoji a harmónii, tohtoročným trendom je Lago, čo nie je len samo bývanie, ale doslova životný štýl. Byť LAGO znamená žiť jednoducho, pokojne, radovať sa z maličkostí, užívať si každú chvíľku, dbať na životné prostredie, šetriť prírodu a mať všetkého tak akurát.

V príbytku to znamená súlad, pohodová atmosféra, čisto, všetko na svojom mieste, s príznakom k prírodnému, prírode a slobode. Je to štýl o ľahkých jemných farbách, skôr neutrálnych, o zeleni a izbových rastlinkách doma, pestovanie si zeleniny, byliniek, recyklácie odpadov, spracovanie bioodpadu, šetrné zachádzanie s obalmi a ich opakované využitie. Skrátka Lago je rovnováha života a prírody, okolia a človeka. Doslova vnútorná rovnováha prenesená do bývania a interiéru, celého priestoru. Lagom znamená v preklade tak nejako akurát – a to aj vo vybavení, zariaďovaní a riešenia bývania a celého fungovania domova, domácnosti. Svet bez zmätkov, v poriadku a súlade – farieb, vybavenie a funkčnosti.

Neutrálne farby hrajú prím

Najviac obľúbenou a preferovanou farbou je sivá. A k nej biela, alebo akcenty svetlých pastelových farieb na prvkoch, dekoráciách, drobnostiach, doplnkoch. Tieto tlmené a jemné odtiene vytvoria pohodovú a pokojnú atmosféru plnú ladnosti a harmónie. Priestor naplnený vzdušným a príjemným nábytkom, zariadením, ktoré sa spolu snúbia a dopĺňajú, nijako nevyniká extravagantnosťou, ale napriek tomu (alebo práve preto) má upokojujúci efekt. Nikde žiadne farebné výkriky do interiéru, v žiadnom kúte nič nepatričné ​​a príliš okázalé, honosné, ​​umne vyumelkované alebo ostro farebné. Všade pokoj a mier, samá pohoda vždy a všade.

Všetko na svojom mieste

Všetko má svoje miesto, nikde žiadne spleti káblov a šnúr, nikde žiadne zbytočné rohy podložiek, koberčekov a kobercov, ostré hrany nábytku trčiace do priestoru, alebo prekážajúce v pohybe. Všetko má svoje miesto, pekne a čisto uložené a zakomponované do celku a interiéru.

Jednoducho a čisto

Vyzerá to zložito, ale nie je. Stačí sa naladiť na pohodu, pokoj a rovnováhu vo vnútri seba a vycítiť aj v bývaní ako a čo kam uložiť, postaviť a dať, aj v akých farbách najlepšie zladiť. Lagom je aj o vhodných doplnkoch, ktoré sú skôr klasické a vkusné, takých, čo nestarnú, sú moderné a príjemné po dlhé roky.

Kvalita a spracovanie

Nechajte vyniknúť prírodnej a prirodzenej kráse všetkého materiálu, ideálne prírodného – dreva, bavlny, vĺn, ľanu. Dbajte na kvalitné spracovanie a údržbu s minimom námahy. A budete lagom.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS