17/5
Pohovky tak dobré, že im nemožno odolať

Pohovky tak dobré, že im nemožno odolať

17. května 2019 v 00.00 , Kreslá a sedacie súpravy , Obývacie izby

Sponzorované odkazy

Pohovka je od slova pohovieť, alebo pohovieť si. A tak prečo nie? Aktuálne dizajnové kúsky, ktoré predstavujú návrhári na Yankodesign.com stoja naozaj za to. Odolali by ste a neposadili sa?

Yankodesign.com je portál, prinášajúci neustále nové a nové dizajnové kúsky mladých i popredných a slávnych návrhárov v mnohých oblastiach. Nájdete tu kúsky a návrhárske ukážky a spracovanie z odvetví technológie, automotive, architektúry a dizajnu produktov. A práve posledná oblasť nás zaujíma.

Borghese pohovka od Noe Duchaufour Lawrance & Cara Woodhouse InteriéryBorghese pohovka od Noe Duchaufour Lawrance & Cara Woodhouse Interiéry

Inšpirujúce a nevšedné

Vo sfére dizajnu produktov môžete nájsť mnohé prekvapivé, originálne, inšpirujúce a nevšedné návrhy nábytku, prístrojov a drobností aj funkčných dekorácií pre domácnosť. Práve domov a príbytok je tu kľúčový.

Cloverleaf pohovka VerpanCloverleaf pohovka Verpan

Nás tentoraz zaujali návrhy pohoviek, ktoré sú luxusné, farebné, originálne a súčasné. Mnohé z nich očividne s príklonom k prírode, a často v tvaroch zodpovedajúcom všetkému inému, len nie pohovkám. Ale prečo nie? Originalite a nevšednosti sa medze nekladú.

Pohovka De Medici od návrhára Igora HavrylenkaPohovka De Medici od návrhára Igora Havrylenka

Návrhy so skorou realizáciou

Pohovky, ktoré vám na fotografiách dnes prezentujeme sú niektoré zatiaľ len návrhom a víziou, avšak nájdu sa aj také, ktoré už mieria do výroby, a ich predaj je na spadnutie. Základným mottom všetkých je pohodlie a nevšedná funkčnosť.

Kolekcia sedacieho komplexu Outdoor 2018 od štúdia MinotKolekcia sedacieho komplexu Outdoor 2018 od štúdia Minot

Sú to kúsky tak dobré, že jednoducho neodoláte a zasadnete, teda pohoviete si na nich. Pohovky sa stali synonymom pohodlia. Mnohí ľudia na pohovkách doslova žijú – sedia, ležia, čítajú, spia, odpočívajú, surfujú na internete s mobilom, alebo tabletom, alebo na nich s notebookom aj pracujú.

Oceania gauč od návrhára Simona HaeseraOceania gauč od návrhára Simona Haesera

Život na pohovke

Tiež je možné na pohovke krásne pozerať na televíziu, a niektorí okrem toho ešte na pohovkách pijú aj jedia. Avšak návrhy, ktoré tu vidíte vám celkom iste zabezpečia, že vaša pohovka bude krásnou, funkčnou a centrálnou časťou vášho domova.

Povarskaya Street pohovka od Aiya DesignPovarskaya Street pohovka od Aiya Design

Čo hovoríte na tieto jedinečné designy pohoviek? Inšpirujú vás k inovácii a zvelebeniu domova? Išli by ste do nich?

Soriano pohovka od návrhárov Afra & TobiaSoriano pohovka od návrhárov Afra & Tobia
  • Zdroj foto: Yankodesign.com
  • Úvodné foto: návrh pohovky Lawless od Evana Fay
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS