25/11
Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste uprednostnili bývanie v drevodomoch

Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste uprednostnili bývanie v drevodomoch

25. listopadu 2019 v 00.45, Domy

Drevené montované domy zažívajú v posledných rokoch veľký záujem najmä u mladých rodín. Mnohé mladé rodiny sa sťahujú na vidiek a murované domy, ktorých stavba trvá podstatne dlhšie ako stavba drevostavby, sa pre nich stávajú neatraktívne.

Ak uvažujete nad tým, akú nehnuteľnosť si zaobstaráte, čo by vás mohlo presvedčiť, aby ste namiesto stavby murovaného domu uprednostnili bývanie v drevodome?

foto: wittner-haus.sk

foto: wittner-haus.sk

Kvalitný materiál

Keďže drevo je kvalitný prírodný materiál, ktorý je zároveň obnoviteľný, sú kvalitné montované domy stavbami, ktorých životnosť je prakticky neobmedzená. Kedysi sa na výstavbu domov používalo len kvalitné drevo a mnohé stavby slúžili aj pre nasledujúce generácie. Dnes sa stavba drevodomov vo veľkom rozbehla, čo je priaznivé aj pre naše životné prostredie. O dreve je známe, že funguje ako obnoviteľný zdroj a extrahuje z ovzdušia CO2, čím vlastne chráni životné prostredie.

Príjemná klíma

Keďže sa jedná o kvalitný prírodný materiál, s drevom sa nám automaticky bude spájať aj príjemná vôňa, aróma, ktorú vlastne vytvárajú silice, ktoré sa z dreva postupne uvoľňujú. Zároveň sa jedná o upokojujúci materiál, ktorý vplýva priaznivo aj na naše psychické zdravie.

Drevo pohlcuje škodlivé látky, dobre reguluje vlhkosť a ponúka dokonalú ochranu pred chladným počasím v zime a pred teplom v letných mesiacoch.

Dobrá akustika a zvuková izolácia

Okrem vynikajúcich termoregulačných vlastností sa drevostavby môžu pýšiť vynikajúcimi akustickými vlastnosťami. Firmy, ktoré stavajú nové drevostavby, tvrdia, že moderné drevostavby sú skonštruované tak, aby bola zabezpečená zvuková izolácia a aj kroková nepriezvučnosť.

Krása, ktorá ani po rokoch nepominie

Trendy v bývaní sa neustále menia, no drevo a drevené stavby sú nadčasovými stavbami, ktoré nikdy nebudú nemoderné. Drevo je vizuálne atraktívny materiál, ktorý upokojuje a vytvára ideálne podmienky na život a práve z tohto dôvodu sa drevené stavby tešia takému veľkému záujmu.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS