22/1
Aj podkrovie dokáže ponúknuť nádherné izby

Aj podkrovie dokáže ponúknuť nádherné izby

22. ledna 2020 v 00.00 , Domy

Ak premýšľate nad rekonštrukciou pôdneho priestoru, mali by ste si všetku prácu dokonale naplánovať, pretože jedine tak môžete očakávať praktický výsledok. V prípade, že máte menší rodinný dom, môžu byť podkrovné priestory ideálne riešenie, ako rozšíriť počet miestností, a tým pádom deťom poskytnúť detské izby. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako postupovať.

V podkroví si môžete vytvoriť aj spálňu, pretože nie je nič romantickejšie než sledovať oblohu plnú hviezd priamo z postele.

Stav strechy je dôležitý

Najprv je potrebné zamerať sa na to, či je strecha v dobrom stave. Ak áno, máte vyhrané. V opačnom prípade je nevyhnutné podstúpiť jej opravu či kompletnú rekonštrukciu. Záleží na tom, aké chyby má.

Ďalej je dôležitá hydroizolácia strechy, predovšetkým u starej strechy myslite na položenie hydroizolácie pod laty. Potom je postup individuálny, a to v závislosti od stavu strechy a strešnej krytiny. V horšom prípade budete musieť vymeniť laty, zase na druhú stranu je to menej náročnejšie než meniť celý krov.

Nezabudnite na podkrovné schody

Schody FAKRO, foto: internetovestavebniny.sk/Schody FAKRO, foto: internetovestavebniny.sk/

V neposlednom rade budete riešiť praktické podkrovné schody. Ak máte dostatok priestoru, ponúka sa vskutku pestrá škála riešení – od kovových cez drevené až po betónové. V okamihu, keď bojujete o každý centimeter, by ste mali zvoliť úspornú alternatívu. Záleží na tom, ako často budete podkrovné izby navštevovať. Budú predstavovať iba miesto, kam budete uschovávať veci, alebo sa bude jednať o obývateľné a často navštevované izby? Ak majú slúžiť ako hosťovské izby, vyberte pokojne zaťahovacie schody. Keď práve do tých izieb nepôjdete, môžete schody schovať. V opačnom prípade ich vytiahnete a vyleziete hore.

Pri budovaní podkrovia zohľadnite celý rad vecí, pretože jedine tak môžete dosiahnuť priestoru, ktorý vám bude po všetkých stránkach vyhovovať.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS