7/11
Inovatívny riad premení vaše stolovanie na novú dimenziu zážitku

Inovatívny riad premení vaše stolovanie na novú dimenziu zážitku

7. listopadu 2021 v 00.00 , Design , Príbory , Riad

Sponzorované odkazy

Jedným z najpríjemnejších zážitkov, ktoré môžete zažiť, je zdieľať s niekým jedlo. A keď je to pri vašom vlastnom jedálenskom stole, príjemné a pohodlné prostredie aj vybavenie je zásadné. A komponent, ktorý je najdôležitejší je bezpochyby riad.

Mať cool riad je naozaj dôležité, pretože môže vaše stolovanie zmeniť na vyšší level a preniesť ho do novej dimenzie. Súčasní návrhári sa toho neboja a ukazujú, že aj riad môže byť jedinečný, doslova snový, krásny a dizajnovo vykúzlený.

Drevený riad March8Studio

March8Studio vytvára najkrajší ručne vyrábaný drevený riad aký poznáme. Naozaj! Ich kolekcia obsahuje príbory na všetky účely v rôznych textúrach a odtieňoch dreva. Nielen, že vyrába nádherné kúsky na stolovanie, ale aj ďalší kuchynský riad.

Hrnčeky od Imre's Hug Cup

Boli vytvorené, aby upevnili vaše presvedčenie, že niečo ako hrnčeky, ktoré používame v každodennom živote, si zaslúžia jedinečný dizajn – praktický a cool. K svojmu hrnčeku si často vytvárame osobný vzťah, a tento vás bude baviť. Má vnútorné ucho, alebo lepšie rukoväť. Celý hrnček tak vytvára tunel cez samotný jeho stred pre váš prst. Môžete si tak vychutnať hrejivú horúčosť nápoja bez toho, aby ste si popálili dlaň.

Príbory od One Plus Three

One Plus Three, víťaz European Product Design Award, je o spojení funkčnosti s eleganciou. Príbory sú navrhnuté ako séria 3 obľúbených kusov príboru – lyžice, vidličky a noža. Príbory sú dodávané s deliacou čiarou prechádzajúcou stredom spolu s neobvykle zahnutými rukoväťami. Keď zatiahnete proti smeru tejto deliacej čiary, tak sa každý kúsok príboru rozdelí na dve polovice. Tie vám potom poslúžia na akékoľvek jedlo od slovenskej až po ázijskú kuchyňu.

Cestovný príbor Reusable Travel Flatware

Opakovane použiteľný (nielen cestovný, ale aj pracovný či trampingový) príbor od Anthropologie uľahčuje mať všetky svoje príbory pri sebe, nech sa pohybujete a cestujete kamkoľvek. Vďaka elegantnému dizajnu sa z trojdielneho setu stane jedinečný zväzok, ktorý sa zasunie priamo do vašej cestovnej tašky, alebo batohu, takže ho môžete ľahko prenášať na kempovanie, alebo dokonca do práce, kde ho môžete ale aj nemusíte vyhodiť počas obedňajšej prestávky. Reusable Travel Flatware, zo 100% recyklovateľného a udržateľného polyamidového termoplastu, ktorý je vyrobený z obnoviteľných zdrojov, prevyšuje pohodlie nadovšetko ostatné. Vďaka šikovnému dizajnu ich možno ľahko prenášať ako sadu a na rozdiel od iných cestovných príborov nerobia kompromisy v tvare, veľkosti, ani pohodlí, aby boli prenosné.

Kúsky by mali byť na trhu zhruba do pol roka, a zaobstarať ich budete môcť najskôr v polovici roku 2022.

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS