27/2
Pohovky Runda Samsas Sofa: Predstavujeme Carla Malmstena

Pohovky Runda Samsas Sofa: Predstavujeme Carla Malmstena

27. února 2012 v 07.00 , Design , Kreslá a sedacie súpravy , Nábytok

Sponzorované odkazy

Dnes si priblížime legendárny opus švédskeho majstra Carla Malmstena, ktorý je známy ako jeden z najhlavnejších tvorcov špecifického švédskeho dizajnu. Malmsten sa podobne ako iní zameriaval na nábytok, najmä interiérový, pričom základným materiálom bolo drevo, ktoré spájal so svetlými farbami. Tento a ďalšie odkazy na švédsku prírodu a kultúrne tradície nachádzame naprieč celým jeho dielom.

Malmsten sa zameriaval naozaj na všetok sortiment interiérového nábytku a doplnkov. Počas svojho života sa podpísal pod viac ako desať tisíc návrhov, pričom sa zameriaval najmä na sedací nábytok, stoly, svietidlá, ale i ďalšie časti nábytku. Čo sa týka pohoviek, stále viac trendy sa opätovne stáva jeho majstrovské dielo nazvané Runda Samsas Sofa. Jeho história sa datuje už od roku 1949, kedy vznikla dvojmiestna pohovka, kdežto trojmiestna bola uvedená na trh až v roku 1960. Od tej doby sa pohovky radu Runda Samsas Sofa vyrábajú v mnohých prevedeniach, ktoré však všetky bezvýhradne napĺňajú étos svojho majstra Carla Malmstena.

Runda Samsas Sofa opäť v móde

Pohovky Carla Malmstena vynikajú, ako už bolo povedané, svojou jasnou kombináciou dreva a nápaditého polstrovania. Ako také patria tieto pohovky medzi klasiku sedacieho nábytku. Pohovky z kolekcie Runda Samsas Sofa si môžete zaobstarať v rozmanitom farebnom prevedení. Dominujú najmä tmavé či chladné odtiene farieb šedej, červenej, fialovej, vínovej, modrej či zelenej, ktoré pôsobia luxusným dojmom, ale núdza nie je ani o úplne výstrednosti, akou je napríklad nižšie uvedená pohovka ružovej farby so sýto červenými bodkami.

Carl Malmsten, ktorý zasvätil svoj ​​život obnove tradičných švédskych remesiel, žil v rokoch 1888 – 1972. Svojej práci, ktorá vedľa dizajnu spočívala vo vedení vlastnej firmy a početných vzdelávacích zariadení, kde si vychovával tých najtalentovanejších remeselníkov, sa venoval naplno do posledných chvíľ. Asi ako každý skutočný majster.

zdroj: http://www.malmsten.se/about-carl/

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS