29/2
Kancelárie Google: Maximálna stimulácia

Kancelárie Google: Maximálna stimulácia

29. února 2012 v 07.00 , Design

Sponzorované odkazy

Spoločnosť Google má pobočky po celom svete v podobe exkluzívnych, mega priestranných kancelárií – centrál, vystupujúci pod názvom Googleplex. Kancelárie spoločnosti Google sa ani v najmenšom detaile nepodobajú našim klasickým kanceláriám, kancelárie Google sú totiž také menšie, ale plne vybavené mesto.

Luxusné vybavenie, nadštandardné pracovisko

Kancelárie Google, to je architektonicky zaujímavý koncept, ktorý pripomína menšie, plne vybavené mesto, so všetkými kultúrnymi i športovými náležitosťami. Súčasťou areálu kancelárií Google sú bazény, väčšie centrály majú bazény prispôsobené dokonca aj na surfovanie, nechýbajú ani veľké vlny.

K relaxácii na pracovisku prispievajú sauny, fyzická kondícia sa dá udržiavať v posilňovniach, občerstvenie zaisťujú luxusné reštaurácie. Dámy si môžu spestriť pracovný deň nakupovaním, promenáda s rôznymi obchodíkmi ponúka dokonalé nákupné možnosti.

Súčasťou Google kancelárie (centrály) je biliard, bežecké trasy, ping pong, pre ženy napríklad jóga. V areáli nechýbajú ani zdravotnícke služby, samozrejmosťou je aj zubný lekár. Toto všetko a ešte oveľa viac, si môžu zamestnanci spoločnosti Google vychutnávať úplne zadarmo.

Kancelárie Google a všetci sú spokojní

Zamestnanci spoločnosti Google, sú nadmieru spokojní, nenašiel by sa jediný, ktorý by povedal, že do práce chodí nerád, alebo že sa mu v práci nepáči. Niet divu, veď taký luxus s nadštandardnými službami je výnimočný a závideniahodný.

Kancelárie Google sa nachádzajú v rámci celého sveta, ich počet stále rastie a architektonické koncepty sú stále vypracovanejšie. Aj Európa neostáva pozadu, jedna z luxusných kancelárskych budov sa nachádza napríklad vo švajčiarskom Zürichu, o ktorej sa hovorí, že je z hľadiska relaxácie tou najlepšou.

Luxus a pohodlie je zámerom

Filozofiou spoločnosti Google je vytvorenie takého pracoviska, ktoré dokáže maximálne stimulovať pracovné prostredie a nenásilnou formou prinútiť človeka k inovatívnemu mysleniu.

„Navrhovanie priestorov, ktoré pomáhajú v spolupráci a nabádajú k neformálnym podnetným rozhovorom, je naozaj skvelý spôsob, ako sa na konci dňa uistiť, že robíme to najlepšie pre našich užívateľov,“ povedal inžinier Google, Kamal Nigam.

zdroj: http://www.stradallc.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS