20/4
Atypické obliečky na vankúše

Atypické obliečky na vankúše

20. dubna 2012 v 07.00 , Bytové doplnky , Bytový textil

Sponzorované odkazy

Pod pojmom atypické obliečky na vankúše si každý z nás vybaví úplne niečo iné. Pre niekoho môže byť atypickým prevedením materiál, pre iného rozmer, pre ďalšieho vzhľad.

Atypické prevedenie rozmerové

Najčastejšími atypickými výkyvmi sú bezpochyby výkyvy rozmerové, a to predovšetkým u posteľnej obliečky. Štandardnými rozmermi povlakov na vankúše sú miery 90 × 70 cm, avšak nie každému vankúšu tieto rozmery vyhovujú. Odlišnými rozmermi disponujú spravidla zdravotné lôžkoviny, ku ktorým si zákazníci nechávajú povlaky šiť priamo na mieru.

Neštandardnými rozmermi spravidla disponujú vankúšiky doplnkové alebo dekoračné, ku ktorým sa len veľmi ťažko hľadajú vhodné obliečky. Obtiažnosť výberu nastáva predovšetkým v prípadoch, kedy sú vankúšiky atypické aj svojím tvarom.

Materiálové prevedenie

Čo sa týka materiálového prevedenia, zrejme nás v tejto oblasti nič neprekvapí. Výnimkou však môžu byť materiály, ktoré nás doslova „zaskočia“ a len ťažko by sme hádali, že môžu byť použité pre výrobu povlakov na vankúše. K takýmto materiálom patrí napríklad koža, ktorá je ako prírodný materiál hojne využívaná, avšak pre úplne iný druh výrobkov.

Netypická povahu tvaru a štýlu

Čo sa týka tvarového a štýlového prevedenia, tu majú návrhári voľnú ruku a dostatočný priestor pre svoju fantáziu. Obľúbenou tvorbou sú obliečky, ktoré imitujú konkrétnu vec ako napríklad kamery, fotoaparáty … Zaujímavé kolekcie povlakov na vankúšiky sú predovšetkým dekoratívneho charakteru, posteľná bielizeň by si totiž mala zachovať určité dekórum a pohodlnosť.

Výnimkou nie sú ani povlaky na vankúše, vyrobené v tvare domácich maznáčikov, ktorých povrch je ich presnou kópiou. Takéto povlaky vznikajú vďaka vyspelej technológii, ktorá umožní prenesenie fotografie priamo na látku.

V každom prípade môžeme pojem „atypický“ prirovnať k pojmu originálny, pretože podoba nie je ani trochu približná štandardu.

zdroj: www.intheseam.com Thinkstock

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS