18/5
Podložky pod myš

Podložky pod myš

18. května 2012 v 07.00 , Bytové doplnky

Sponzorované odkazy

Podložka pod myš patrí k štandardnému vybaveniu počítača, mala by byť nevyhnutnou súčasťou predovšetkým počítačových myší s guličkou. V tomto prípade plní funkciu vyrovnania povrchu, ktorá uľahčuje pohyb snímania.

Technika ide však veľmi rýchlo dopredu, guličkové myši sú už zastarané, ich miesto nahrádzajú myši optické a laserové, ktoré sa s nevyrovnanosťou povrchu vysporiadajú bravúrne.

Podložky pod myš sa viacmenej obstarávajú na účely zdravotné (s podrúčkou / gélovým vankúšikom), dizajnové, sú potreté grafikou. Prednosť získavajú podložky multifunkčného charakteru, ktoré môžu ponúknuť viac doplnkových funkcií.

Materiál, tvar, dizajn

Tvarové, materiálové i dizajnové prevedenie nepozná hraníc. Na trhu sa objavujú podložky pod myš klasického, abstraktného i nevšedného prevedenia. Podložky pod myš majú spravidla z každej strany iný povrch – vrchná strana je venovaná estetike, spodná strana praktickosti – k priľnutiu k danému povrchu.

Podložky zdravotného charakteru

Obľúbené sú podložky ergonomicky tvarované, s gélovým vankúšikom, ktorý eliminuje tzv. syndróm karpálneho tunelu. Tento syndróm postihuje predovšetkým tých, ktorí pracujú s myšou dlhodobo, bez prestávok, niekoľko hodín denne.

K prednostiam patrí predovšetkým ergonomické tvarovanie podložky, ktorá uľavuje zápästie a zabraňuje jeho neprirodzenému vychýleniu. Používaním tejto podložky zmierňujeme možnosť zdravotných problémov, ktorými sú napríklad tenisový lakeť, artróza zápästných kostičiek, zápal šliach, vychýlenie zápästia alebo krivica zápästných kostí.

Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)

Originál filmových hviezd

K žiadaným podložkám pod myš patrí vlastnoručný návrh filmových i speváckych hviezd. Jedná sa o podložky pod myš, ktoré si speváci či herci sami navrhli a podpísali.

Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)

Sexy podložky

Originálnym darčekom pre mužov je podložka s 3D motívom vnadných žien. Podľa vedeckého skúmania bolo zistené, že tento dizajn pôsobí na mužov veľmi pozitívne, čo sa pracovnej výkonnosti a kreativity týka. Podložky sú vyrábané z veľmi príjemného materiálu, ktoré tvorí polyuretánová pena v kombinácii s antialergénnou vrstvou.

Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)

Dizajnové podložky

Originálne, vtipné a hlavne zaujímavé podložky pod myš sú často zhotovované z hľadiska estetického alebo ako darčeky. Zdárným príkladom je esteticky stvárnená podložka s vhodným pomenovaním pán Kravata, ktorá pochádza z dielne dizajnovej spoločnosti Spinning Hat.

K ďalším, originálne a vtipne poňatým, patrí podložka na myš v podobe placatého (zrejme prejdeného) zvieratka.

Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)Podložky pod myš (http://www.homemag.sk)

zdroj: http://www.giftzone.cz/ … oney/d-71011
http://www.originalnidarky.cz/ … ozka-pod-mys
http://www.kvalitnidekorace.cz/ … pod-mys.html

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS