29/8
Stojaca lampa ako oblúk

Stojaca lampa ako oblúk

29. srpna 2012 v 07.00 , Svietidlá

Sponzorované odkazy

Osvetlenie v našich domácnostiach je jedným zo základných pilierov bývania. Bez svetla dnes v podstate nedokážeme reálne fungovať, pretože ho často potrebujeme aj za všedného dňa. Využívame predovšetkým závesné svetlá, zabudované svetlá a lampy.

Práve lampy sú perfektným dizajnovým doplnkom, ktorý môže oživiť našu obývaciu izbu, spálňu aj kuchyňu. Voľba lampy, prípadne lampičiek, nie je tak jednoduchá ako sa na prvý pohľad zdá. Do každého interiéru sa hodí iný typ lampy. Zohľadniť treba aj fakt, koľko potrebujeme, aby nám lampa poskytla osvetlenia. Nemenej dôležité je vyššie uvedené dizajnové spracovanie, kedy sa v mnohých prípadoch jedná najmä o voľbu tienidla.

Oblúkové lampy áno!

Veľmi zaujímavé sú predovšetkým oblúkové lampy. Zdajú sa byť niekedy monštruózne, a preto sa často domnievame, že sa hodia len do väčších interiérov. Avšak oblúková lampa v podstate miesto naopak ušetrí. Naviac môže nahradiť závesné svetlo, záleží len na dĺžke oblúka. K dostaniu sú úplne nenápadné oblúkové lampy, so stredne veľkým stánidlom v prostom futuristickom dizajne. Rovnako tak nájdeme do detailu dizajnovo prepracované kúsky, ktoré sa stávajú dominantou izby.

Tak či tak, nemožno poprieť, že je lampa ako oblúk veľmi zaujímavým prvkom interiéru. Nemusí sa jednať o moderný byt prostého vybavenia, aby taká lampa vynikla. Ľahko sa dá umiestniť do pestrej a farbisto zariadenej izby.

Na čo si dať pri kúpe oblúkovej lampy obzvlášť pozor? Dôležité je umiestnenie vypínača a intenzita svetla. Oba tieto faktory by sa neskôr mohli stať dôvodom, prečo by sme sa oblúkovej lampy chceli zbaviť. Pochopiteľne je potrebné vyberať tak, aby sa nám lampa do interiéru hodila. Než sa nadšene rozbehneme do obchodu, mali by sme si premyslieť, kam lampu umiestnime. Podľa toho volíme jej štýl, intenzitu osvetlenia, materiál a celkový dizajn stojacej lampy.

Oblúkové lampy v jednoduchom dizajne a za priaznivú cenu kúpime na príklad na www.ikea.sk .

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS