16/12
Zariaďujeme obývaciu izbu alebo televízne a konferenčné stolíky

Zariaďujeme obývaciu izbu alebo televízne a konferenčné stolíky

16. prosince 2013 v 06.30 , Bytové doplnky , Nábytok , Obývacie izby , Stoly a stolíky

Sponzorované odkazy

V dnešnej dobe je ťažké predstaviť si domácnosť bez televízie. S tým súvisí aj nutnosť vybrať pre ňu správne miesto. A práve preto sú tu televízne stolíky, ktoré Vám pomôžu nájsť ten najideálnejší priestor pre Vašu televíziu. Snáď ešte dôležitejšie je vhodne vybraný konferenčný stolík, bez ktorého si snáď ani nemožno predstaviť modernú obývaciu izbu.

Televízny stolík môže veľmi príjemne doplniť Vašu obývaciu izbu, preto by ste jeho výber nemali zanedbať. Na trhu je nepreberné množstvo typických aj atypických tvarov, ktoré skrášlia Vašu obývaciu izbu. Televízne stolíky sú známe svojou kvalitou a dizajnom. Pri televíznych stolíkoch objavíte jedinečné spojenie krásy a účelnosti, ktoré prinesie do Vašich obývacích izieb nový nádych elegancie.

TV stolíky najlepších značiek sú vyrábané z masívu, zo skla, z kovu aj z drevotriesky. Kúpa televízneho stolíka Vám ušetrí priestor aj v obývacej stene a umožní Vám umiestniť televízor prakticky kamkoľvek v byte. Vďaka televíznemu stolíku môžete Váš interiér zmeniť naozaj noblesným spôsobom.

Drevený konferenčný stolík, zdroj: SilkRoadCollection.comDrevený konferenčný stolík, zdroj: SilkRoadCollection.com

Kam TV stolík umiestniť?

Keď už si nejaký TV stolík vyberiete, nezabudnite tiež na jeho vhodné umiestnenie. Nie je vhodné umiestniť televízor priamo pod okno. Nielen že je obraz televízora oslňovaný, ale aj teplo, ktoré v letných mesiacoch slnko vyžaruje, televízoru nesvedčí.

Moderné TV stolíky sú dnes veľmi nenápadného vzhľadu a mnohokrát ich na prvý pohľad v obývacej izbe ani nezazriete. Môžete ich kúpiť aj na kolieskach, a kedykoľvek tak televízor ľahko presunúť tam, kam práve potrebujete.

Ak máte v obývačke málo miesta, odporúčame Vám poobzerať sa po rohovom TV stolíku, ktorý ponúka dostatok úložných priestorov na všetku potrebnú elektroniku. Či už zvolíte moderný TV stolík, alebo klasický sektorový nábytok, vyberajte tak, aby nepôsobil v danej miestnosti nepatrične.

Veľmi netradičný TV stolík na kolieskach, zdroj: homedesignss.comVeľmi netradičný TV stolík na kolieskach, zdroj: homedesignss.com

Konferenčné stolíky: aké zvoliť?

Bez poriadneho a zaujímavého konferenčného stolíka sa dnes nezaobíde žiadna obývacia izba. Nezabúdajte na fakt, že konferenčný stolík je akýmsi stredobodom celej obývacej miestnosti. Príťažlivý a jedinečný dizajn je teda základ.

Dnes sú konferenčné stolíky vyrábané z najrôznejších materiálov. Najčastejšie ide o kov, sklo, lamino alebo ich kombinácie. Pozadu však nezostávajú ani konferenčné stolíky z masívu alebo orecha. V širokej ponuke nájdete stolíky na centrálnej nohe, na kolieskach alebo so štyrmi nohami. Moderné konferenčné stolíky sú potom vybavené zdvíhacou alebo vloženou odkladacou doskou.

Zaujímavé riešenie konferenčného stolíka, zdroj: Wickerfurniture.comZaujímavé riešenie konferenčného stolíka, zdroj: Wickerfurniture.com

Na čo dbať pri výbere konferenčného stolíka?

Konferenčný stolík by sa Vám mal predovšetkým páčiť a mal by zapadať do celkového interiéru. Nezabudnite na jeho správne rozmery, dôležitá je predovšetkým výška. Tú určuje sedací nábytok, pri ktorom bude stolík slúžiť.

Je teda potrebné naozaj veľmi dbať na výber ako televízneho stolíka, tak stolíka konferenčného. Vyberajte starostlivo, aby ste sa Vy aj Vaša návšteva cítili vo Vašej obývacej izbe príjemne a spokojne.

Vysoko moderný konferenčný stolík, zdroj: JuanValldeRuten.comVysoko moderný konferenčný stolík, zdroj: JuanValldeRuten.com
Kombinácia dreva a skla pri konferenčnom stolíku, zdroj: CJWoodworkingandDesign.comKombinácia dreva a skla pri konferenčnom stolíku, zdroj: CJWoodworkingandDesign.com

Úvodný obrázok: Allaboutevelyn.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS