7/1
Bambusové rohože do interiéru aj exteriéru

Bambusové rohože do interiéru aj exteriéru

7. ledna 2014 v 07.15 , Bytové doplnky

Sponzorované odkazy

Bambusové rohože patria spolu s rohožami trstinovými k najobľúbenejším interiérovými aj exteriérovým doplnkom, ktoré nachádzajú široké uplatnenie. K výrobe bambusových rohoží sa používajú štiepané bambusové tyče, ktoré bývajú zvyčajne v ošúpanej podobe.

Význam bambusových rohoží

Použitie bambusových rohoží je porovnateľné s použitím rohoží trstinových, rozdiel je však v ich kvalite. Od bambusových rohoží môžeme očakávať ďaleko vyššiu životnosť, ktorá je však kompenzovaná vyššou cenou.

Ďalšou prednosťou bambusu je jeho neutrálny vzhľad, ktorý sa veľmi dobre snúbi s akýmkoľvek štýlom interiéru. K prednostiam tiež patrí jeho veľmi ľahká údržba, ktorá spočíva v umývaní vlhkou handričkou v spojení s jemnou mydlovou hmotou. Spravidla tiež stačí odsatie jemného prachu vysávačom, počas týždňového upratovania.

Použitie bambusových rohoží

Stredne kvalitné bambusové rohože, môžeme rovnako ako rohože trstinové použiť ako clonu na existujúcu hradbu alebo plot. Vďaka väčšej hustote bambusových tyčí sú rohože menej priehľadné, teda pohľad zvonku do súkromného priestoru nie je možný.

Kvalitnejšie typy bambusových rohoží obvykle slúžia k protipohľadovej ochrane v kombinácii so zaistením mechanickej stability. Ich najčastejšie použitie je pre ohraničenie záhradného posedenia, záhradnej kuchyne alebo bazénu.

Rovnako ako trstinové rohože, tak aj rohože bambusové môžeme použiť v interiéri, kde plnia funkciu predovšetkým dekoratívneho charakteru. Bambusovými rohožami môžeme ozdobiť stenu, ktorú potom vysadíme živými kvetmi. Veľmi často sa bambusové rohože používajú v spálňach, kde vypĺňajú priestor za čelom postele. Ďalšie využitie nachádzajú napríklad v kuchynských kútoch, kde dotvárajú príjemnú a útulnú atmosféru.

Bambusové rohože môžeme použiť aj do detských izieb, napr. k obloženiu steny pri posteli. Bambus sa nielen dobre začlení do interiéru, ale tiež bude príjemne hriať a holá stena nebude pôsobiť chladne na oko ani na dotyk.

Ďalšie využitie bambusových rohoží v interiéri je v podobe roliet, ktoré sa stávajú veľmi žiadanou položkou.

http://www.garten.cz/…ich-rohozi-2

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS