24/4
Záhradné slnečníky

Záhradné slnečníky

24. dubna 2014 v 07.15 , Záhradný nábytok

Sponzorované odkazy

Záhradné slnečníky sú predovšetkým v letných mesiacoch základom každej záhrady a pri ich výbere je nesmierne dôležité dodržiavať niektoré zásady, aby vám potom v úvodzovkách nepadali na hlavu. U záhradných slnečníkov platí dvojnásobne, že dizajn je až na druhom mieste – na prvom musí byť vždy kvalita spoločne s funkčnosťou. Šetriť sa v tejto kategórii rozhodne nevypláca. Záhradné slnečníky môžu byť síce príjemným doplnkom, ale pri zlom výbere dokážu veľmi potrápiť.

Ako vyberať

Základným prvkom, na ktorý by ste si mali dať pri nákupe pozor, je samotné otváranie. Jednoducho povedané, nesmie prebiehať rozťahovanie slnečníka ako súboj, kto je silnejší. To do istej miery ovplyvňuje aj konštrukcia, ktorú majú lacnejšie záhradné slnečníky zvyčajne kovovú s tenkou nohou a drôtenou kostrou. Luxusnejšie modely potom ponúkajú zosilnené prevedenie, ku ktorému je zvyčajne dodávaný aj stojan. Práve na ten si dajte veľký pozor. Nechajte si vždy vysvetliť, ako funguje a v podstate stačí použiť len sedliacky rozum a fyziku základnej školy, aby ste si premysleli, či môže celý slnečník udržať. U niektorých modelov, ktoré majú zatieniť čo najväčšie priestory, sa objavuje aj tvrdé impregnované drevo, ktoré sa v odbore považuje za najkvalitnejší materiál. Čo sa týka látky na povrchu, tak na tej je najdôležitejšia nepremokavosť, nekrčivosť a stálosť farieb.

Design

Po stránke dizajnu sa dajú záhradné slnečníky považovať za menej tvárne záhradné doplnky. V podstate môžete pracovať s materiálom, kedy sú, ako bolo povedané, k dispozícii rôzne typy kovov, či drevo. Kvalitní predajcovia už dnes experimentujú aj s tvarmi a klasický dáždnikový tvar začínajú pomaly vytláčať tzv. lampové slnečníky. Ak ste veľmi odvážny, objavuje sa v ponukách výnimočne aj obdĺžnikový tvar. Bohaté sú katalógy hlavne, čo sa týka látok a vzorov, kde sa môžete naozaj „vyblázniť“. Skôr zaujímavosťou sú dnes aj moderné potlače samotnej kostry a rôzne ozdoby, ktoré jej našťastie odoberajú klasickú monotónnosť a tiež trochu oživujú vzhľad záhradných slnečníkov. Stále ale platí – najprv sa zamerajte na funkčnosť, potom až na vzhľad.

zdroj: http://www.abecedazahrady.cz/

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS