1/9
Obklady sú podstatnou súčasťou bývania

Obklady sú podstatnou súčasťou bývania

1. září 2014 v 15.30 , Byty , Design , Domy , Kuchyne , Kúpeľne

Sponzorované odkazy

Obklady sú podstatnou súčasťou bývania, a hlavne tie kuchynské. Sú vyjadrením vkusu užívateľa, a mali by byť praktickou súčasťou interiéru.

Obklady sú tiež prvá vec, ktorú v byte, dome, kúpeľni a kuchyni návštevník vidí. A celkom určite sa oplatí nešetriť na kvalite – a to nielen vo farebnom prevedení, ale hlavne na materiáli a spracovaní.

Každý kto trávi veľa času doma, má rád okolo seba príjemné a komfortné prostredie s pohodovú atmosféru pre prácu i odpočinok – ako v kuchyni, tak v celom byte či dome. Preto je dôležité dbať na vhodný materiál vzhľadom k vybaveniu a dizajnu interiéru, jeho farebnému ladeniu, praktickosti a ľahkej údržbe.

Čo a ako vyberať?

Výber obkladov nie je vôbec jednoduchý. Pri kuchyni hrá úlohu, že je v prevažnej väčšine prípadov centrom bývania. Navyše niektoré jej časti sú v blízkosti varnej dosky, sporáka a rúry veľmi namáhané ako teplom, tak výparmi. A bez ohľadu na vetranie a dobrý digestor sa tvorí povlak predovšetkým na obkladoch. Aj preto je ideálne voliť dobre, uvážlivo a kvalitné obklady jednoduché na údržbu.

BetaNadeva/Flickr.comBetaNadeva/Flickr.com

Odborníci odporúčajú viacfarebné obklady v tmavšom odtieni nakombinované so svetlejšími. Tie opticky rozjasnia priestor a „schovajú“ prípadné nečistoty. Preto je vhodný malý prieskum trhu po okolitých predajniach, ponukách na internete alebo v katalógoch. Tak najlepšie zistíte ponuku, kvalitu, druhy, materiály, farby aj ceny. A ak sa v tom nevyznáte, je dobré využiť rady a pomoci odborníkov. Napríklad konzultácia u interiérového dizajnéra. S ním môžete prísť na zaujímavé riešenie z pohľadu dizajnu, farebnosti, materiálu aj kvality.

CedricFiori/Flickr.comCedricFiori/Flickr.com

Ponuka trhu

Je obrovská – od novodobej moderny až po retro. A v mnohých materiáloch.

  • Sklenené dlaždice a obklady – majú vo svojej ponuke už bežne mnohé firmy. K dostaniu sú v mnohých podobách (klasické, mozaikové, ručne maľované, so špeciálnymi geometrickými vzormi) Ale úplným hitom sú sklenené obklady s plasticky prevedeným vzorom a obklady s metalizovaným zafarbením.
  • Keramické obklady – sú klasikou, v mnohých podobách, majú rôznu podobu, bežné aj exkluzívne prevedenie. A hlásia sa späť aj techniky veľmi staré – obklady v národných farbách, často ručne maľované so vzorcami aj obrazcami.
  • A k slovu sa dnes hlásia aj ďalšie netradičné umelo vyrábané materiály, odolné v mnohých smeroch.

Stačí si len vybrať podľa vlastného uváženia, vkusu, peňaženky a štýlu bývania.

Úvodný obrázok: Aziza/ Flickr.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS