4/10
Štýlovo aj na balkóne

Štýlovo aj na balkóne

4. října 2015 v 00.00 , Byty , Design , Domy , Kreslá a sedacie súpravy , Nábytok , Stoličky , Stoly a stolíky , Záhradný nábytok

Sponzorované odkazy

Balkón a terasa je neoddeliteľnou súčasťou bytu či domu. Je to miesto, ktoré môže byť vaším azylom a relaxačnou zónou. Príjemným a útulným zákutiam s kúskom prírody, a doplnený vhodným balkónovým nábytkom.

Nábytok spolu s rastlinami v kvetináčoch a truhlíkoch pomôžu z balkóna a terasy vytvoriť ideálne prostredie na posedenie na začiatku dňa pri raňajkách, pri káve po práci či večer pri pohári vína. A tak nešetrite na vybavenie balkónov, ani terasy. A nezostávajte len u klasických plastových doplnkov a nábytku! Existuje predsa toľko zaujímavých kúskov z najrôznejších materiálov, ktoré ho oživia a urobia nevšedným!

Hliník – na scénu!

Balkónový nábytok z hliníka je trendom doby. Každý kus aj celé zostavy sú dizajnovo veľmi príjemné, pýšia sa nízkou hmotnosťou a sú praktické. Patria k obľúbencom medzi balkónovým nábytkom. Ich malá hmotnosť, kedy ho dokážu presúvať aj nie príliš zdatné postavy, spolu s jednoduchou a nenáročnou údržbou, z nich robia ideálneho spoločníka na balóny.

MatrinLyssmir/Flickr.comMatrinLyssmir/Flickr.com

Drevená tradícia v novom kabáte

Drevený nábytok patrí medzi tradičné materiály balkónov a terás, ktoré boli vždy obľúbené. Ich odolnosť a stabilita bola vždy prednosťou, ku ktorej sa v posledných rokoch pridala aj skladnosť vďaka možnostiam často originálneho sklápania a rozloženia, či zloženia jednotlivých kúskov. Ale nie je drevo ako drevo! V kurze je skladací balkónový nábytok z agátového, teakového a eukalyptového dreva, ktorý vďaka ich odolnosti a cool vzhľadu je vyhľadávaným artiklom.

CarmenCabbalero/Flickr.comCarmenCabbalero/Flickr.com

Kov a drevo – nevšedná kombinácia

Variant ocele a dreva v šedých a oceľovo čiernych odtieňoch, je puncom akéhosi nádychu luxusu pre všetkých fajnšmekrov, ktorí milujú jednoduchý a pritom elegantný dizajn. Je to stále viac rozšírená a akosi nadčasová možnosť vybavenia terasy či balkóna v praktickom noblesnom štýle.

Kov a zase kov, a s textilom

Variant ocele s textilom, či antikora s textilom, je na tom podobne. Patrí k novinkám na trhu, ktoré poteší oko a aj praktickou stránkou – jednoduchou údržbou a stabilitou. Je to nábytok na balkón a terasu patriaci do ťažšej váhovej kategórie, ale o to stabilnejší.

MeiBurgin/Flickr.comMeiBurgin/Flickr.com

Ratan, prútie a spol.

Chce sa povedať – starý dobrý prútený a ratanový. Áno, patrí ku klasikám, ktoré majú svoje plusy aj mínusy. Plusom je ľahká prenosnosť a pekný ľúbivý vzhľad, mínusom potom vešia krehkosť a malá odolnosť proti poveternostným podmienkam. Musí sa pri nepriazni počasia radšej z balkóna aj terasy schovávať.

Wina/Flickr.comWina/Flickr.com

Čalúnenie kam sa pozrieš…

Či už ide o nábytok z akomkoľvek materiálu, nebol by dokonalý, keby u neho chýbali podušky. Čalúnenie snímateľné, prenositeľné, samostatné, vo forme sedačiek, vankúšov, i čalúnenia ležadiel.

TomTomison/Flickr.comTomTomison/Flickr.com

Záleží na nárokoch

Terasu a balkón si vždy zariaďujeme podľa toho, aké máme na vybavenie nároky, ako veľký priestor je k dispozícii, a tiež možnosti pre umiestnenie nábytku. Skrátka a dobre vyberáme tak, aby nám náš nábytok – či už bude z dreva, kovu, hliníka, ratanu, plastu, alebo kombinácie týchto materiálov, aby vydržal čo najviac, poskytoval pohodlie a potešenie z jeho využitia.

Úvodné foto: Michael Stynley/Flickr.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS