13/7
Taliansky dizajn

Taliansky dizajn

13. července 2016 v 09.15, Architekti, Bytové doplnky, Design, Nábytok, Obývacie izby, Stoly a stolíky, Svietidlá

Sponzorované odkazy

Do Česka vtrhlo Taliansko! Je nespútané, plné vášne a jemnosti. Tvárne a pritom dané. To všetko je pre našinca celkom nová dizajnová značka Miniforms.

Od tohtoročného júla je možné si zaobstarať v ČR novú kolekciu svetovo známeho talianskeho rodinného dizajnového štúdia, prvýkrát vôbec v ČR. Svetlá, bytové doplnky aj nábytok pýšiaci sa touto značkou snáď najlepšie vystihnú atribúty ako hravý, avantgardný, originálny, farebný, vtipný. Skrátka v každom smere prekvapivý.

Kika, Tora a Dent

To sú názvy jednotlivých modelov svetiel značky Miniforms. Všetky modely sú vyrobené z keramického materiálu, pri modeli Dent je naviac pridané drevo, a sú dostupné hneď v niekoľkých pastelových farbách, v matnom prevedení. Jednotlivé svietidlá síce pochádzajú z dielní rôznych tvorcov, všetky sú ale navrhnuté tak, aby v interiéri vytvárali osobitý doplnok a zároveň nijako nerušili.

Caruso kabinet

Skutočnou čerešničkou na pomyselnej dizajnovej torte je potom kabinet príznačne nazvaný Caruso. Na prvý pohľad zaujme farebnou realizáciou keramickej rúrky, ktorá nie je náhodná. Skrinka totiž obsahuje nielen poličky, ale aj dômyselný audio systém s Bluetooth pripojením 4.0.

Kabinet Caruso bol prvýkrát predstavený na MILAN Design Week 2016 a o tom, že ide o skutočne unikátny dizajnový kúsok, svedčí aj fakt, že si rovno odniesol cenu Contemporary Design Group Design Award pre rok 2015.

Všetky produkty možno zakúpiť v showroome claro, Národná trieda 27, Praha alebo na e-shope Claro.cz .

Zdroj foto: Miniforms, Claro

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS