28/3
Ako na štýlové osvetlenie? Škandinávsky!

Ako na štýlové osvetlenie? Škandinávsky!

28. března 2017 v 00.00, Bytové doplnky, Byty, Design, Domy, Svietidlá

Sponzorované odkazy

Jarné upratovanie domu či bytu obnáša gruntovanie celého priestoru, ale často aj čiastkové rekonštrukcie. To nemusí byť zase až také nákladné. Niekedy postačia na zveľadenie a zmene interiéru iné bytové textílie – prikrývka, koberček, záves, záclona, prestieranie, alebo nové bytové doplnky.

Veľmi dobre pôsobí zmena osvetlenia. Nový dizajn, farby a typy svietidiel dajú priestoru nový náboj. Vo dne ako dizajnový doplnok a večer po rozsvietení ešte znásobí efekt samotným svetlom. Jedným z vďačných možností, ktoré sa znesú veľmi dobre s mnohými štýlmi interiéru, je škandinávsky typ svetiel.

Škandinávska svetelná elegancia u vás doma

Áno, a to doslova. Škandinávsky štýl sa vyznačuje jemnými neutrálnymi tónmi, čistými líniami, prírodnými materiálmi, zdržanlivými farbami. Je to moderný a triezvy, jednoduchý dizajn, ponúkajúci vyvážený pomer medzi estetickou a funkčnosťou.

Tento severský štýl interiéry milujú. Tie, ktoré sú s ním zariadené, majú istú ľahkosť, vzdušnosť a často aj otvorenosť priestoru. A nepôsobí vôbec stroho, skôr naopak vnáša miestam punc harmónie, domáckosti a príjemnej atmosféry. A keďže práve škandinávsky štýl kladie veľký dôraz na zmysel správneho osvetlenia a jeho štýl, nie je od veci to využiť.

svietidlo Arco

svietidlo Arco

Arco a Arco Grande

Neprehliadnuteľná dvojka Arco a Arco Grande pozostáva z tenkých drevených rebier. Sú vyrobené z dreva jaseňa. Evokujú štýlovú klietku pre žiarovku, ale po večernom rozsvietení vás očaria obrazcami na stene a strope, vytvorené vďaka ich konštrukcii. Stropné svietidlo Arco o priemere 55 cm a výškou 46 cm za cenu 276 €. Arco Grande má v priemere 40 cm, na výšku 60 cm a kúpite ho za 276 €.

svietidlo Fruta

svietidlo Fruta

Fruta

Je ako veľká a žiarivým svetlom zaliata hruška. Táto stropná lampa z jaseňového dreva a preglejky, vyzerá krehko, ale je stabilná a pevná. A tiež vytvorí krásnu tieňohru, keď je rozsvietená. Frutu dostanete za 184 €, pričom jej priemer je 31 cm a má na výšku 45 cm.

osvetlenie Tambor

osvetlenie Tambor

Tambor

Trochu ako bubienok vyzerá stropné aj nástenné svietidlo s názvom Tambor. Vyrobené je z kombinácie mliečneho skla a masívneho jaseňového dreva. Po rozsvietení ponúka tlmené, nevtieravé a náladové svetlo. Tambor je vysoký 13 cm, má priemer 45 cm a jeho cena je 165 €.

Alembre Wood je flexibilný kúsok

Alembre Wood je flexibilný kúsok

Alambre Wood

Vzdušné a krásne svietidlo, pozostávajúce z dvoch svetiel. Alambre Wood vám urobí radosť a parádu všade tam, kde si potrebujete poriadne posvietiť. Dá sa totiž rôzne posúvať a premiestňovať, a to všetko podľa aktuálnej potreby vždy tam, kde ho potrebujete. Tienidlá sú vyrobené z dreva jaseňa, majú priemer 19 cm a sú vysoké 16 cm s káblom dlhým 5 metrov a s obstarávacou cenou 332 €.

štýlová lampa Medusa

štýlová lampa Medusa

Medusa a Medusa Grande

Elegantné a neprehliadnuteľné kúsky evokujúce morské príšerky medúzy. Medusa a Medusa Grande budem krásnym bytovým skvostom k pohodlnému kreslu, či k stolu. Ale vynímať sa môže kdekoľvek inde. Na oboch lampách je použité jaseňové drevo v kombinácii s bielym textilným tienidlom, ktoré má pri malej lampe priemer 40 cm a pri veľkej 60 cm. Cena 65 cm vysokej Medúzy je 180 € a Medusu Grande s výškou 168 cm si môžete zaobstarať za 276 €.

Vybrali ste si?

Zdroj foto: Claro

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS