27/9
Posvieťte si štýlovo

Posvieťte si štýlovo

27. září 2017 v 00.00, Bytové doplnky, Design, Svietidlá

Sponzorované odkazy

Jesenný čas je často daždivý, sychravý a pochmúrny s minimom denného svetla. Preto je dôležité si doma dobre svietiť, aby ste nepodľahli splínom a smútkom. A keď už musíte viac o tomto čase svietiť, tak kvalitne a štýlovo. Napríklad so svietidlami Fatboy

Firma Fatboy vznikla v roku 1988 z iniciatívy Holanďana Alexa Bergmana, ktorý dizajnovo pretvoril fádny sedací vak, ktorý kedysi navrhol Jukka Setälä, a pridal na neho originálnu ceduľku s nápisom Fatboy (v preklade tlsťoch), čo vyvolávalo okolité úsmevy. A razom bol názov firmy jasný. Okrem sedacích vakov dnes ponúka pestrú škálu produktov.

Tlsťoch v akcii

Táto holandská značka sa nezameriava prvoplánovo iba na osvetlenie, ale má na svojom konte celý rad iných produktov – od sedacích vankúšov, vakov a kresiel, cez vankúše pre našich štvornohých miláčikov, taburety, pohovky, hračky, podnosy až po spomínané lampy a svietidlá. A treba povedať, že všetko má svoj osobitý nádych a štýl. Nie inak je tomu pri osvetlení.

Fatboy Bolleke závesné svietidlá

Tieto svietidlá stoja za povšimnutie. Sú totiž bezdrôtové, prenosné a dobíjacie. Bolleke do Fatboy svojím okrúhlym tvarom pripomína loptu, alebo perlu, ktorá svieti jednotne a príjemne rovnomerne. Okrúhly kúsok má mäkkú slučku zo silikónového kaučuku, vďaka ktorej svetlo možno zavesiť kamkoľvek chcete a potrebujete. Môže sa pohodlne sťahovať s vami z miesta na miesto nielen po interiéri, ale do haly, predsiene, záhrady, na terasu či balkón.

Vypínač a nabíjanie sú nenápadne integrované v hornej konštrukcii osvetlenia tak, aby nijako nerušilo jeho guľatý celistvý tvar. A to nie je všetko, Bolleke vám poskytne trojakú intenzitu osvetlenia, ktoré svieti 6 hodín pri najvyššej intenzite, a 24 hodín pri najnižšej intenzite. Bolleke má priemer 200 mm, je vyrobený z polyetylénu s vysokou hustotou (HDPE), ABS plastu a silikónového kaučuku.

Vďaka tomu a svojej bezdrôtovosti sa hodí ako do interiéru, tak do exteriéru. Dostanete ju v štyroch farebných prevedeniach šnúry – červenej, svetlo sivej, zelenej a odtieň Taupe, keď svetelná guľa je vždy čisto biela. Každý kúsok má hmotnosť 600 gramov a zdrojom svetla je 1W LED, 2700. Bolleke vás vyjde na 85 €.

Zdroj foto: Designbuy.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS