25/2
Moderná záhrada? Myslite na jej zariadenie už teraz!

Moderná záhrada? Myslite na jej zariadenie už teraz!

25. února 2019 v 23.00 , Domy

Leto je ešte v nedohľadne, ak však túto sezónu plánujete úpravy svojej záhrady, mali by ste nad nimi začať uvažovať už teraz. Pozrite sa, ako svoju záhradu čo najzaujímavejšie upraviť!

Záhrady už nie sú to, čo bývali. Či už hovoríme o záhradách pri domoch, alebo samostatných záhradách v záhradkárskych osadách, doba pokročila a s ňou aj spôsob, ako záhrady vyzerajú a fungujú. Dnes už záhrada nie je o starej latríne, rozpadajúcej sa chatrči a neupravených hriadkach so zeleninou. Záhrada sa už pre mnohých ľudí stáva doslova umením, s pekne upravenými hriadkami, moderným vybavením na starostlivosť o záhradu a príjemnými záhradnými chatkami alebo altánkami. Ak chcete, aby ani váš exteriér záhrady nezaostával za najnovšími trendami, oplatí sa sledovať rôzne záhradkárske magazíny, či už v tlačenej podobne, v televízii, alebo najjednoduchšie, na internete. V nich nájdete veľa cenných tipov na úpravy a starostlivosť o záhradu, ktoré sa oplatí aplikovať do života. Záhrada však nie je len o vzhľade, práve naopak…

Dažďové a odpadové vody moderne

Ešte si pamätáte na tie časy, keď ste dažďovú vodu zbierali do sudov? Možno to tak robíte aj dnes, sami však možno pociťujete nevýhody, ktoré takýto zber dažďovej vody má. Sudy do seba pojmú len malé množstvo vody, väčšinou nevyzerajú práve najlákavejšie, ale ich snáď najväčšou nevýhodou je skutočnosť, že sa v nich usádzajú rôzne riasy a množia sa v nich baktérie. Oveľa lepšou voľbou sú tak objemné nádrže na dažďovú vodu. Tie majú veľký objem, od 4000 litrov, až po 12 metrov kubických. Poskytujú tak prakticky nevyčerpateľné zásoby dažďovej vody, umiestnené sú pod zemou, nezaberajú tak miesto na povrchu. Umiestnenie pod zemou má však ešte jednu výhodu – keďže je v nich chladnejšie, nemnožia sa v nich riasy a baktérie.

Druhou praktickou vecou, ktorú sa oplatí nainštalovať na záhradu, sú dvojkomorové septiky. Zapáchajúce latríny sa jednoducho k modernej záhrade nehodia. Dvojkomorové septiky prečisťujú odpadové vody, nejde z nich žiadny zápach a prečistené odpadové vody vypúšťajú buď do podzemných, alebo pozemných vôd. Nevyžadujú žiadnu údržbu, po ich inštalácii sa tak o nich už vôbec nemusíte starať. Jednoduché a výhodné!

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS