13/9
Stolovanie na vlne Zero Waste: Knork Eco Astrik

Stolovanie na vlne Zero Waste: Knork Eco Astrik

13. září 2019 v 00.00, Design, Kuchyne, Riad

Sponzorované odkazy

Biomateriály sú snáď najväčším trendom dizajnu v tomto roku. A tak nie je divu, že boli témou aj tohtoročného londýnskeho veľtrhu Design 2019.

Biomateriál je totiž rýchly a efektívny spôsob, ako vytvoriť pozitívny vplyv, bez toho aby sa nejako markantne zasahovalo do spotrebiteľskej kultúry. Navyše spojenie slov bio a materiál je to, čo určite potrebujeme, obzvlášť vzhľadom na stav nášho životného prostredia.

Knork Eco

Sú to príbory a zároveň bioodpad. Knork Eco totiž môžete po použití zlikvidovať, ale až sa s nimi zoznámite a prezriete si ich, tak to určite nebudete chcieť urobiť. Vyrobené sú z biopolyméru pomenovaného Astrik. Je to biopolymér pozostávajúci z cukrovej trstiny a bambusovej buničiny. Príbory vyzerajú trochu ako plastové, čo však nie sú.

Knork Eco príbory sú pevné a trvanlivé. Môžu byť použité znovu a znovu, ba čo viac – sú vhodné pre umývanie v umývačke. No a v prípade, že skončia na skládke, samy sa rozložia čiže ekologicky metabolizované na kompost iba za dva roky. Autorom je indický návrhár a priemyselný dizajnér Sarang Sheth a dizajnérom spoločnosť Knork, značka s modernými inovatívnymi produktmi v oblasti stolovania.

Knork Eco Astrix

Nie sú to príbory navrhnuté ako tie plastové lyžice a vidličky na jedno použitie. Ich štruktúra a spracovanie znamenajú, že sú rovnako robustné ako príbory z nerezovej ocele, zatiaľ čo ergonomické úchopné rukoväte sú ideálne pre konzumáciu jedla. Biopolymér je navyše odolný voči teplu, vďaka čomu je ideálny pre všetky druhy jedál. V dizajnovom prevedení sú proste cool.

Knork Eco, čoby biopolymér vyvinutý pomocou cukrovej trstiny a bambusu, teda dvoch z najrýchlejšie rastúcich rastlín na svete, možno prakticky vyrábať v meradle, ktoré zodpovedá väčšine výroby plastov. V skutočnosti môže byť vďaka tomu Knork Eco biologicky rozložený tak, aby obohatil pôdu na pestovanie, čo z neho robí jeden z najvyváženejších a najviac vynaliezavých produktov.

Cestovné puzdro a bio rozložitelný obal

Príbory nemusia len ležať doma. Okrem samotného unikátneho riadu Eco Astrik je cool aj jeho obal vyrobený z rovnakého materiálu ako príbory. Cestovné puzdro Knork Eco vám zaručí využitie Astrik príborov kdekoľvek chcete a potrebujete. Rovnako tak sú unikátne aj obaly, v ktorých sa príbory predávajú.

Knork Eco Astrik sú balené v nebielenom remeselnom papieri, teda krabici alias obalu, ktorý je bio rozložitelný. Tým je zaručený minimálny dopad na životné prostredie. Balenie samotné je tiež riešené minimalisticky, ako to len ide. Príbory sú ponúkané v súpravách jednej vidličky a lyžice. Tieto sady sú predávané jednotlivo aj vo väčších setoch. Môžete ich kúpiť vo farbe sivej, béžovej, oranžovej, alebo tyrkysovo modrej.

Bezpečné stravovanie

Školy a letecké spoločnosti dnes považujú Knork Eco za bezpečnejšiu alternatívu k nožom, pretože majú príjemnú pružnosť, so zaoblenými hrotmi a skosenými hranami. Vidlička dobre zachytí všetko, čo potrebujete nabrať z taniera, rovnako ako lyžica.

Zakúpiť ich môžete zatiaľ len na zahraničnom e-shope , zato so zľavou do 30. septembra 2019. A pozrite sa na video upútavku k produktu.

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS