18/10
Sieťovka: český vynález zažívajúci renesanciu

Sieťovka: český vynález zažívajúci renesanciu

18. října 2019 v 00.00, Bytový textil, Kuchyne

Sponzorované odkazy

Ekológia a bezobalové nákupy sú témou pre čoraz viac Čechov. Aj vďaka tomu sa český vynález z 20. rokov minulého storočia stáva opäť hitom. Sieťovú tašku vlastní mnoho Čechov a jej popularita strmo stúpa. Ročne sa ich predajú tisíce.

Od januára 2018 už Česi k nákupu nedostávajú igelitové tašky zdarma. Reťazce miesto plastových tašiek predávajú papierové, alebo vyrobené z prírodných materiálov. Stále väčšie množstvo Čechov si kupuje vlastné tašky. A veľkej obľube sa tešia tie sieťové. Český patent starý takmer sto rokov sa opäť dostáva do hľadáčika pozornosti zákazníkov.

sieťovaný batoh za 20 €

sieťovaný batoh za 20 €

Prečo si zaobstarať sieťovku?

Výroba jednej plastovej tašky zaberie dve minúty, pričom, ako sa ale úplne rozloží tak to trvá viac ako sto rokov. Naopak výroba jednej sieťovej tašky trvá od 30 do 80 minút a vďaka pevnosti ju možno využiť opakovane viac rokov. Pri výrobe sieťoviek sa používajú prevažne prírodné materiály, a tak je ľahko rozložiteľná prípadne recyklovateľná.

Každá sieťovka je šitá ručne, podľa vlastných registrovaných vzorov spoločnosti Česká sieťovka a veľmi podstatná časť týchto tašiek sa farbí ručne v chránených dielňach. Samé čaro sieťovej tašky ale nespočíva len v jej výrobe, alebo rozložiteľnosti, ide najmä o jej trvanlivosť. Možno ju totiž nosiť doslova dlhé roky, povolené oko možno opraviť, navyše sa dobre a ľahko sieťovka perie, a má vysokú nosnosť (až 20 kilogramov). Najväčšie sieťovky z ponuky spoločnosti Česká sieťovka sú ale testované na oveľa väčšiu záťaž.

sieťovaný kôš za 12 €

sieťovaný kôš za 12 €

Retro hit súčasnosti

Sieťovka starším ľuďom často evokuje skoršiu éru socializmu, mladšia generácia ju ale považuje za retro hit. Takže nech už si ju zaobstaráte z nostalgie k minulosti, alebo ako praktickú tašku v rámci zero waste a eliminácia jednorazových obalov, oboje vám prinesie len úžitok. Spoločnosť Česká sieťovka vďaka vysokému objemu svoje výrobky rozšírila svoje portfólio o viacúčelové potravinové a desiatové vrecká, špeciálne v sekcii, zerowaste 'ponúka dokonca aj bambusové slamky.

Legenda z dôb minulých

Legendárna nákupná taška minulého storočia sa prispôsobila súčasnosti – okrem praktickej tašky sa z nej stáva aj módny doplnok. Spoločnosť Česká sieťovka aktuálne ponúka dvanásť farebných variantov z pružnej bavlny, z pevného bambusu, alebo z umelých vlákien. Vďaka nim sa sieťovka ľahko zmestí aj do vrecka, s nákupom sa ale dokáže roztiahnuť do rozmerného vaku.

klasická sieťová za 8 €, alebo takáto Boho sieťovka v rôznych farbách, aj dúhová za 12 €

klasická sieťová za 8 €, alebo takáto Boho sieťovka v rôznych farbách, aj dúhová za 12 €

Aktuálne testujú nový model, ktorý nie je až tak nákupnou taškou ako skôr plnohodnotnou kabelkou. Novinka je špeciálna tým, že okrem sieťovaného tela obsahuje nepriehľadné zapínacie vrecko, do ktorého je možné dať aj drobnejšie predmety. Sieťovka sa tak pomaly, ale isto stáva módnym trendom, nielen taškou na nákup.

Naprieč generáciami

Obľúbili si ju mladí, starí, ženy aj muži, jednoducho sieťové tašky nemajú úplne vyhranenú cieľovú skupinu zákazníkov. A ročne sa ich predajú tisíce, pričom záujem o nákupné tašky zo sieťoviny medziročne stúpa. Od roku 2012 ich spoločnosť Česká sieťovka predala okolo 700 tisíc kusov.

Boho sieťovka za 12 €

Boho sieťovka za 12 €

Zaujímavý artikel pre firmy

Veľký podiel na predaji majú aj objednávky firiem. V posledných rokoch z ich strany záujem o sieťové tašky výrazne rastie. Najmä v predvianočnom období je dopyt enormný. Prečo? Pretože je to ideálna pozornosť, firemný predmet aj vianočný darček pre klientov, alebo obchodných partnerov.

Na sieťovku je možné našiť saténovú či bavlnenú etiketu s logom spoločnosti, alebo možno využiť aj iný brand nosič – drevené korálky, na ktoré si firma môže nechať vygravírovať logo. Rovnako možno sieťovky zabaliť do originálneho papierového obalu z recyklovaného materiálu, na ktorý si môže firma zvoliť akúkoľvek grafiku ladiacu so spoločnosťou. A samozrejmosťou je výroba sieťoviek vo firemných farbách.

potravinové vrecká 4 + 2 za 17 €

potravinové vrecká 4 + 2 za 17 €

Kúzlo sieťovky

Kúzlo tejto tašky objavujú aj českí dizajnéri odevov. Áno, aj tu sa sieťovka predrala. Spoločnosť Česká sieťovka aktuálne pripravuje v spolupráci s dvoma českými dizajnérmi kolekciu oblečenia, ktoré obsahuje prvky sieťoviny. A aj pri oblečení chcú klásť dôraz na ekológiu – na udržateľnú módu a najkvalitnejšie materiály. Napríklad na tričká použijú výhradne bambusový antialergický materiál a česanú bio bavlnu.

A čo vy? Dáte sa tiež zlákať returnom z minulosti s moderným príznakom?

O spoločnosti Českej sieťovky

Spoločnosť Českú sieťovku založila v roku 2012 Karolína Pechová. Sieťová taška je český vynález, zakladateľka oprášila skoro sto rokov starú tradíciu a v chránených dielňach vyrába sieťové tašky. Šijú sa ručne podľa vlastných registrovaných vzorov a veľká časť sa tiež ručne farbí. Karolína Pechová je absolventkou kulturológie na Filozofickej fakulte UK. Pracovala ako hotelová manažérka. Roku 2012 obnovila tradíciu českej sieťovky, ktorých predala už viac ako 700 000 kusov.

bambusové slamky 4 ks za 6 €

bambusové slamky 4 ks za 6 €

Zdroj foto: Ceskasitovka.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS