24/4
 Priestrannú a funkčnú terasu oceníte po celý rok

Priestrannú a funkčnú terasu oceníte po celý rok

24. dubna 2020 v 19.45 , Byty

Každý majiteľ domu ale aj väčšieho bytu, ktorý má možnosť vlastniť zároveň terasu nadväzujúcu na spálňu, alebo obývaciu izbu či kuchyňu, získa mnohokrát ďalšiu skvelú plochu, kde môže báječne relaxovať. Nielenže si tu môžete vytvoriť malú oázu plnú zelene, vonkajšie posedenie, ktoré možno v kombinácii so zastrešením používať od jari do jesene, ale môžete prežívať aj netradičné kúpanie napr. v obľúbenej vírivke.

Aby bola terasa skutočne funkčná

V prvom rade je potrebné zabezpečiť pohodlný vstup z interiéru. Vybrať si môžete z francúzskych dverí, ale od veci nie sú ani overené plastové balkónové dvere. Francúzske dvere sú drahšie ako spomínané balkónové dvere, pritom keď si vyberiete napríklad plastové balkónové dvere so šírkou 100 cm, bude priestor pre priechod dostatočne veľký. A úspora peňazí značná.

K funkčnej terase vám pomôže aj kvalitná a spoľahlivá dlažba. Myslite na to, aby bola mrazuvzdorná a nekĺzala ani v prípade, že bude mokrá. Zakúpiť môžete aj drevené prevedenie terasových podláh v rôznom tvare, tu však počítajte s vyššou investíciou, a aj údržba si bude žiadať svoje. Terasu neukráťte na zastrešení, alebo pri výbere tieniacej techniky. Tam, kde je terasa kratšia, sa možno uspokojíte s vysúvacou markízou, ktorá je teraz veľmi obľúbená. Možno vyberať z mnohých farebných variantov, na svoje si prídu milovníci farieb aj tí, ktorí chcú zatienenie nenápadné napr. v prírodnej farbe. Investovať sa oplatí aj do pevného a kvalitného vonkajšieho nábytku. Zvlášť tam, kde počítate s tým, že nábytok na zimu iba prikryjete a nebudete ho presúvať do sucha, voľte starostlivo. Ak chcete predsa len drevo, vopred sa informujte, ako nábytok pred zimou ošetriť, alebo čo nezanedbať na jar, ak nájdete prvé známky poškodenia, akými sú napr. praskliny

Na modernej terase by nemala chýbať výrivka, foto: virivky-sunspa.skNa modernej terase by nemala chýbať výrivka, foto: virivky-sunspa.sk

Keď chcete na terase trochu luxusu

Ak poznáte niekoho, kto vlastní vírivku a mali ste možnosť ju vyskúšať, určite o nej snívate. Ak na ňu nemáte priestor vo vnútri bývania, umiestnite ju na terasu. Dnešné moderné akrylátové vírivky sú zaistené nielen proti prehriatiu, ale aj proti zamrznutiu. Rôzne typy trysiek, ktorých je vo vírivke dostatok, vedia ako jemne namasírovať pokožku, možno použiť ich vyššiu silu tak, aby došlo k masáži svalstva. Dnešné vírivky vedia šetriť energiu, minimalizovať náklady na ohrev, nájdete napríklad vírivku, ktorá za prevádzku mesačne spotrebuje cca 20 €. Pritom sa v nej zrazu zrelaxujú 3 osoby.

Na modernej terase by nemal chýbať ani kvalitný gril, aby ste si mohli pripraviť chutný obed, večeru, alebo pozvať priateľov a usporiadať oslavu narodenín. Plynové grily sú ľahké na údržbu a sú aj čistejším variantom čo sa týka zaopatrovania „paliva“. Jedlo, ktoré na nich pripravíte je rovnako chutné, ako to, ktoré je pripravované na uhlí.

Nezostáva než si rozmyslieť, čo všetko od vašej terasy očakávate. Myslite ako na kvalitu, tak na všetkých členov rodiny, aby tu každý našiel to svoje, čo má rád. Tak sa stane terasa hojne užívanou časťou domu.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS