24/4
Ako si urobiť poriadok na kuchynskej linke?

Ako si urobiť poriadok na kuchynskej linke?

24. dubna 2020 v 19.45, Kuchyne

V dnešnej dobe, kedy máme všetci obmedzené vychádzanie, má mnoho z nás konečne viac času sa venovať domácnosti. Srdcom domova je bezpochyby kuchyňa. Vznikajú tu najrôznejšie kulinárske dobroty, a ak chceme, aby naša práca v kuchyni bola efektívna, je potrebné mať na pracovnom mieste v kuchyni poriadok a všetko prehľadne po ruke.

Na to treba myslieť už pri zariaďovaní kuchynskej linky. Aby bolo všetko z hľadiska ergonómie správne nastavené. Napríklad dbajte na to, aby medzi sporákom a drezom bola aspoň menšia odkladacia plocha. Aby drez a umývačka nestáli príliš ďaleko od seba. Zostavenie kuchynskej linky má svoje rokmi praxe preverené pravidlá a naozaj sa oplatí si ich naštudovať. Urýchli to nakoniec vašu prácu v kuchyni, a ak radi varíte, uvidíte, že vďaka tomu vaše varenie bude kulinárskym koncertom. V opačnom prípade budete len zbytočne a nezmyselne pobehovať po kuchyni. Už len taká drobnosť ako je otváranie kuchynských dvierok, ktoré otvorené bránia vyklopeniu dvierok od umývačky, zbytočne zdržiava a sťažuje prácu.

Výsuvné zásuvky elegantným spôsobom šetria priestor

Výsuvné zásuvky elegantným spôsobom šetria priestor

Pracovná doska by mala byť z odolného a kvalitného materiálu a mal by sa na nej ľahko udržiavať poriadok. Myslite tiež na to, aby v okolí kuchynskej linky bolo dostatok elektrických zásuviek. Rôzne káble a predlžovačky navyše môžu v kuchyni spôsobiť vážne zranenie. Ak nechcete, aby vám zásuvky kazili estetický dojem, sú skvelým riešením elegantné výsuvné zásuvky. Sú pekne schované a nekazia tak celkový dojem z kuchyne.

Pri zariaďovaní kuchynskej linky dbajte na to, aby každé vybavenie malo svoje miesto

Pri zariaďovaní kuchynskej linky dbajte na to, aby každé vybavenie malo svoje miesto

Správny kuchár vie, že kvalitné kuchynské nože sú tým najdôležitejším nástrojom. Mali by byť udržiavané z dosahu detí, v suchu a poriadne nabrúsené. Najlepším riešením je skladovanie kuchynských nožov v špeciálnych stojanoch. Nedochádza v nich k ich otupeniu a navyše sú tak nože neustále po ruke. Dizajnových stojanov je v dnešnej dobe celý rad, stačí si len vybrať.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS