29/5
Letné varenie a spracovanie ovocia klope na dvere: ste pripravení?

Letné varenie a spracovanie ovocia klope na dvere: ste pripravení?

29. května 2020 v 00.00, Design, Domáce spotrebiče, Kuchyne

Sponzorované odkazy

Čas grilovania, teplých letných dní a večerov, ale aj húb a veľa ovocia a zeleniny sa už rýchlo blíži. Okrem vás by na neho mala byť pripravená aj vaša kuchyňa, pretože čím lepšia príprava, tým lepšie (a v tomto prípade aj rýchlejší) výsledok.

Tipy na pomocníkov priamo pre vás sme našli u českej značky elektrospotrebičov Concept. Stačí len vybrať toho správneho parťáka, a všetko vám pôjde doslova rýchlosťou blesku!

Pre grilovanie aj na ľahké letné šaláty

Elektrický kompaktný gril GE2010 PANINI 3 v 1

Elektrický kompaktný gril GE2010 PANINI 3 v 1

Elektrický kompaktný gril GE2010 PANINI 3 v 1

Steaky, ryby, grilovaný syr, zemiakové placky, ale aj vafle, talianske panini, alebo klasické anglické raňajky. To všetko zvládne vďaka veľkým grilovacím vymeniteľným teflónovým doskám, na ktorých možno navyše grilovať súčasne z oboch strán. Funkcia BBQ zasa dáva možnosť prípravy potravín na úplne otvorenom grile. Prístroj má regulátor teploty, časovač a tepelne izolované držadlá s protišmykovým povrchom. Cena 100 €.

Univerzálny mixér SM3390–3 s mlynčekom a chopperom

Univerzálny mixér SM3390–3 s mlynčekom a chopperom

Univerzálny mixér SM3390–3 s mlynčekom a chopperom

Je praktický a v kuchyni hravo zastane veľa práce. V základnom príslušenstve sú nielen tri nádoby na mixovanie na výrobu smoothie, ale aj mlynček a chopper. Uľahčí prípravu dipov, majonéz, alebo nátierok, ale vie aj sekať mäso, alebo drviť ľad. K tomu čerstvo namelie bylinky, korenie, orechy, kávu a mak a zvládne aj smoothie, osviežujúci kokteil, ľadovú kávu, alebo studenú polievku. Mixovacie nádobky sú navyše doplnené o náustok s tesnením vo viečku, ktoré zabráni vytečeniu a ich obsah tak môžete konzumovať kdekoľvek sa vám zachce. Mixér je k dispozícii vo farbe čiernej SM3390, bielej SM3391, červenej SM3392 a zelenej SM3393. Cena 64 €.

Elektrické strúhadlo ES1000

Elektrické strúhadlo ES1000

Elektrické strúhadlo ES1000 SALAD FRESH

Pripraví čerstvý šalát, alebo skvelé domáce hranolky za chvíľu. Má 5 vymeniteľných strúhadiel vyrobených z kvalitného antikoru, a tak nakrája, alebo nastrúha akúkoľvek zeleninu od mrkvy a repy cez uhorku a cibuľu až po petržlen. Trúfne si ale aj na tvrdý syr, oriešky, alebo strúhanku. Je ľahko rozoberateľné a strúhadlo je možné umývať v umývačke. Cena 60 €.

Na zaváranie a spracovanie úrody

Zavárací hrniec ZH0030

Zavárací hrniec ZH0030

Zavárací hrniec ZH0030

Zavaríte v ňom marmelády, kompóty, džemy, ovocné a zeleninové zmesi, huby, mäso, paštéty aj hotové jedlá. Je vhodný tiež na rozpustenie medu, alebo sterilizáciu zdravého domáceho muštu. Vďaka časovaču navyše budete mať vždy všetko pod kontrolou. Nerezový hrniec má objem 27 litrov, možno v ňom naraz spracovať až 11 kusov 720ml pohárov, alebo 34 kusov pohárov o objeme 370 ml a má praktický vypúšťací kohútik. Teplotu je možné regulovať od 50 do 100 ° C a dobu zavárania je možné nastaviť od 20 do 120 minút. Cena 120 €.

Sušička ovocia a zeleniny PROFI SO3000

Sušička ovocia a zeleniny PROFI SO3000

Sušičky ovocia a zeleniny PROFI SO3000 a INFRA SO4000

Vďaka modernej technológii usušia oba modely všetko oveľa rýchlejšie a trúfnu si pritom na ovocie, zeleninu, huby, kvety či cestoviny, ryby, mäso, alebo dokonca údenárske výrobky. Teplotu sušenia možno nastaviť od 35 do 75 ° C, takže sušičky môžu bez problémov používať aj zástancovia RAW stravy. PROFI SO3000 má 6 hranatých antikorových výsuvných plát, digitálny časovač až na 99 hodín a dva ventilátory pre rovnomerné a rýchle sušenie. Sušička INFRA SO4000 využíva pri sušení infračervenú technológiu a má 5 prednastavených programov – 3 programy pre sušenie „ovocia“, „zeleniny“ a „mäsa“, program „jogurt“ pre výrobu prvotriedneho domáceho jogurtu a program „sterilizácia“, ktorý ju po práci dokonale vyčistí. Cena 280 € (PROFI SO3000), 320 € (INFRA SO4000).

Sušička ovocia a zeleniny INFRA SO4000

Sušička ovocia a zeleniny INFRA SO4000

Pre zdravie a prísun vitamínov

Lis na ovocie a zeleninu LO7065–7

Lis na ovocie a zeleninu LO7065–7

Lis na ovocie a zeleninu LO7065–7

Odšťavuje, spracuje ríbezle, vyrobí studený dezert, smoothie, alebo dokonca pripraví domáce arašidové maslo. Do extra veľkého vstupného otvoru s priemerom 75 mm je možné vložiť celé ovocie a zeleninu bez predchádzajúceho krájania. Výhodou je tiež to, že suchý odpad, ktorý z prístroja padá, ide ďalej spracovať. Vyrobiť sa z neho dajú placky, zeleninové fašírky, sušené zeleninovo-ovocné čipsy, alebo domáce müsli tyčinky. Lis má systém Anti Drip, vďaka ktorému neunikne z nádoby určenej na šťavu ani kvapôčka. Ako darček k nemu dostanete ešte kuchárku s tipmi a receptami na skvelé odšťavovanie a tiež samolepky na označenie fliaš pre každého člena rodiny. Vyrába sa v troch farebných variantoch: strieborná LO7065, biela LO7066, čierna LO7067. Cena 240 €.

Smoothie mixér SM3050

Smoothie mixér SM3050

Smoothie mixér SM3050 FRESH & NUTRI

Urobí radosť všetkým milovníkom zdravého životného štýlu, smoothie, ovocných aj zeleninových kokteilov a tiež vyznávačom RAW stravy. Z jeho 6 prednastavených programov sú totiž 4 určené práve na „živú stravu“. RAW polievku dokáže mixér dokonca ohriať priamo v mixovacej nádobe na správnych 42 °C. Špeciálny program má ale aj na zmrzlinu, a dokonca na mletie múky. Mixér je dotykovo ovládaný pomocou slideru, má nastaviteľnú dobu chodu, 6 nožov s vrúbkovaným ostrím z japonskej karbónovej ocele a kovové prevody. Mixovacia nádoba z BPA Tritan je dvojlitrová, má integrovanú odmerku a odníma sa jednoduchým zdvihnutím z pohonnej jednotky. Cena 160 €.

  • Zdroj foto: Concept
  • Úvodné foto: Tyčový mixér TM4751 PRESSITO za 52 €
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS