18/7
Zatočte s teplom a užite si leto

Zatočte s teplom a užite si leto

18. července 2020 v 00.00 , Design , Domáce spotrebiče

Sponzorované odkazy

Leto je tu! A ako sa v tomto horúcom ročnom období osviežiť? Stavte na novinky a naše tipy elektrospotrebičov, ktoré vás dokážu schladiť zvonku aj zvnútra.

Ideálom je, ak máte doma niečo s čím si môžete od horúčavy pomôcť, a to zvonku aj vnútorne. Ak neviete, možno vás inšpirujeme. Ktoré kúsky to sú?

Ochladzovač vzduchu 3v1 OV5210

Ochladzovač vzduchu 3v1 OV5210

Ochladzovač vzduchu 3v1 OV5210

Studený vzduch rýchlosťou blesku? S týmto to ide! Ochladzovač 3v1 vie ochladiť, ventilovať aj zvlhčiť. Funkcia ochladzovania privedie do miestnosti prúd studeného vzduchu, kde ventilátor počas chvíle premení horúci vzduch na svieži vánok. A pretože je ochladzovač vybavený aj zvlhčovačom, pracujúcim na princípe odparovania vody, dokáže ochladený vzduch zároveň aj zvlhčiť a to je pre dýchacie cesty oveľa zdravšie než suchý vzduch z bežnej klimatizácie. K jeho prevádzke tak stačí iba naplniť nádržku s objemom 7 litrov studenou vodou a zapnúť.

A ak chcete vzduch ešte studenší, pridáte k vode jednoducho chladiace náplne, ktoré sú súčasťou balenia. Ochladzovač má 4 rýchlosti prúdenia vzduchu, 3 prevádzkové režimy – normálny, prirodzený, nočný, voliteľnú osciláciu a časovač, ktorý možno nastaviť v rozmedzí 30 minút až 10 hodín. Ovládať ho môžete pomocou panela s LED displejom, alebo diaľkového ovládača a vďaka pojazdovým kolieskam ho ľahko premiestnite z miestnosti do miestnosti. K dispozícii je za cenu 160 €.

Mobilná klimatizácia

Mobilná klimatizácia

Mobilná klimatizácia 3v1 KV0800 a KV1000

Chladí rýchlo, bez inštalácie a zbytočných stavebných úprav. Oba typy ponúkajú teplotu chladenia nastaviteľnú od 17 do 30 °C a hneď 3 režimy prevádzky – chladenie, odvlhčovanie (funkcia DRY) a ventilátor s 2 rýchlosťami (funkcia FAN). Na ovládanie oboch mobilných jednotiek slúži nielen diaľkový ovládač, ale aj panel s prehľadným LED displejom, umiestneným priamo na prístroji.

Klimatizácie sú vybavené časovačom a vlastníci ľahkého spania ocenia aj režim SLEEP. Ten vie zhasnúť celý LED displej a znížiť rýchlosť chladenia aj ventilácie na najnižší stupeň. Model KV0800 je vhodný do priestorov s veľkosťou až 22 m2, model KV1000 zvládne vďaka vyššiemu výkonu miestnosť až o 25 m2. A cena? Pri KV0800 je 360 € a u KV1000 399 €.

Lis na ovocie a zeleninu Home Made Juice

Lis na ovocie a zeleninu Home Made Juice

Lis na ovocie a zeleninu Concept LO7065–7 Home Made Juice

Nepochybnou výhodou tohto lisu je jeho všestrannosť. V lete prídu na rad špeciálne sitká na výrobu studených dezertov a počas roka s ním hravo spracujete ríbezle, alebo vyrobíte lahodnú čerstvú šťavu z akéhokoľvek ovocia, alebo zeleniny. Má extra veľký vstupný otvor a 2-fázový proces odšťavovania. Navyše sa skvele udržuje, takže po použití stačí všetko len prepláchnuť pod tečúcou vodou. Lis na ovocie a zeleninu LO7065–7 tiež dvakrát po sebe získal cenu produkt roka. Môže byť váš za 240 €.

Variaci mixér COOK Multi Blender

Variaci mixér COOK Multi Blender

Variaci mixér COOK Multi Blender SM1000

Pripraví skvelé polievky, omáčky, alebo kompót. Poradí si s ovocím aj zeleninou, orechmi, čerstvými bylinkami, vyčarí jemné pyré aj lahodné smoothie, mliečny kokteil aj nátierku. Nezastaví ho ale ani ľad, alebo zmrznuté ovocie pri príprave domácej zmrzliny, alebo sorbetu. Novinka od Conceptu je vybavená 6 nerezovými nožmi usadenými v 2 úrovniach, má 4 rýchlosti mixovania a tlačidlo PULCE/ICE, vďaka ktorému je možné kontrolovať hrubosť sekania.

Mixér má bezpečnostnú poistku, takže sa spustí len, ak sú mixovacia nádoba a veko v správnej polohe. Robustná sklenená nádoba na mixovanie s objemom 1,75 litra je odolná voči vysokým teplotám a nezachytáva pachy a chute. Zabezpečená je navyše tesniacim vrchnákom a integrovanou odmerkou, ktorú stačí vybrať a získate tak otvor pre pridávanie surovín. Jeho cena je 160 €.

Čo vy na to? S týmito kúskami môže byť aj veľmi sparné leto pohoda!

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS