14/8
Schodisko do domácnosti – podľa čoho ho vyberať?

Schodisko do domácnosti – podľa čoho ho vyberať?

14. srpna 2020 v 00.00, Domy

Zariaďujete si svoj nový dom, prípadne poschodový byt? Pravdepodobne uvažujete nad tým, akým schodiskom ho vybavíte. Na aké aspekty si pri výbere nového schodiska dávať pozor, aby vám slúžilo čo najlepšie?

Schodisko už v dnešnej dobe nie je len praktickou časťou domácnosti, ale do značnej miery aj estetickou. Nie je nič horšie, ako nádherne moderne zariadený dom, ktorý je však osadený nepekným jednoduchým schodiskom. Pri výbere schodiska je tak dôležité skĺbiť štýlový dizajn s čo najlepšou funkčnosťou a bezpečnosťou. Ako však všetky tieto veci spojiť do jedného schodiska?

Riešením je ručná výroba drevených schodov na mieru. Jedine v takom prípade budete mať istotu, že schodisko dokonale zapasuje do vášho obydlia a bude perfektne slúžiť. Prečo práve drevené schodisko? To pôsobí najprirodzenejším dojmom a zároveň je ideálne v pomere ceny, dizajnu a kvality. Iné materiály (sklo, kov a podobne), sa často šmýkajú, prípadne sú nepríjemné na pocit. Naviac, ak náhodou spadnete na kovových či sklenených schodoch, riskujete veľmi vážne zranenie. Drevené schody sú pomerne mäkké a poddajné, prípadný pád tak vedia do značnej miery stlmiť, čím zabraňujú vážnym zraneniam.

Štýl, ktorý zaujme

Drevené schody na mieru zverte firme, ktorá má v tejto oblasti dostatočne veľké skúsenosti. Profesionáli vám navrhnú riešenia, ktoré sa do vášho obydlia hodia aj po estetickej stránke. Samonosné schodisko môže byť jednoduché, priame, ale aj točené pod rôznymi uhlami. Samotná konštrukcia schodiska je pritom jednoduchá, takže jeho inštalácia nevyžaduje takmer žiaden zásah do konštrukcie domu. Samozrejme, všetky schodiská sú navrhované aj s dôrazom na čo najvyššiu bezpečnosť. Keďže drevo je pomerne poddajné, môžete do neho navŕtať napríklad aj praktické závitové očká, vďaka čomu môžete konštrukciu schodiska využiť aj na odkladanie rôznych vecí.

Moderné schodisko do domácnosti na mieru je tak skvelým riešením, ako získať elegantné, bezpečné a funkčné schodisko do vašej domácnosti za dostupnú cenu. Tak čo, už sa tešíte na svoje nové schodisko?

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS