23/1
Home office: ľuďom vyhovuje pre pohodlie aj úsporu času

Home office: ľuďom vyhovuje pre pohodlie aj úsporu času

23. ledna 2021 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Design , Nábytok , Stoličky , Stoly a stolíky

Sponzorované odkazy

Predtým bol home office len nadštandardným benefitom, dnes vďaka pandémii je každodennou realitou. Ľudia sú s ním väčšinou spokojní, len niektoré domáce prostredie rozptyľuje, a tak horšie oddeľujú súkromný život od toho profesijného. Tieto problémy najlepšie rieši samostatná domáca kancelária. Kvalitne si ju vybavte, ale nezabudnite jej dodať aj pohodlie a svoj osobitý štýl. Vždy je totiž hlavné, aby ste sa v nej cítili dobre.

Pandémia koronavírusu neustáva a mnoho ľudí už tak dlhé mesiace pracuje z veľkej časti zo svojich domovov. Napríklad podľa prieskumu agentúry Grafton Recruitment z vlaňajšieho februára aspoň čiastočný pravidelný home office hlásilo asi 52 percent kancelárskych pracovníkov, v júni ich bolo už 70 percent. A je pravdepodobné, že využívanie režimu práce z domu príliš neklesne ani po pandémii. Mnoho firiem totiž zistilo, že home office efektivitu a výkonnosť pracovníkov nijako negatívne neovplyvňuje.

Pohodlná a časovo úsporná home office

A zamestnanci či podnikatelia? Tí väčšinou prácu z domova tiež hodnotia pozitívne – napríklad podľa júnového prieskumu spoločnosti Survie vyhovuje home office skoro 65 percentám opýtaných. Najčastejšie si pochvaľujú to, že nemusia nikam dochádzať čiže môžu pauzy využiť k domácim prácam. A viac než polovici ľudí vyhovuje pohodlie domova. Na druhú stranu ale veľa ľudí priznáva, že ich domáce prostredie rozptyľuje a že sa im horšie oddeľuje profesijný život od toho osobného. S týmito problémami však dokáže pomôcť domáca kancelária.

Vlastný pracovný kút

Na jedálenskom stole, alebo v posteli nepracujte. Odborníci sa totiž zhodujú, že pre efektívne home office je vo väčšine prípadov lepšie, ak si na prácu vyčleníte špeciálny priestor.

  • "Vziať si občas prácu na notebooku do postele, alebo na gauč do obývačky nevadí, ale pravidlom by to byť nemalo. Rovnako platí napríklad pre papierovanie na jedálenskom stole. Nejde len o to, že nás pri práci môže rozptyľovať napríklad riad neuprataný po raňajkách, alebo rozčítaná knižka na nočnom stolíku, ale aj o to, že si tak narušíme domácu pohodu. Náš domov by mal byť primárnym miestom odpočinku a rodinným priestorom. Práca patrí do iného sveta, a preto potrebuje pre seba určené miesto, * "vysvetľuje Petra Skácelová, produktová manažérka e-shopu Astoreo.cz, ktorý ponúka všetko pre pohodový domov.

Pravidlá domáceho pracoviska

Ak máte vo svojom byte či dome nevyužívanú miestnosť, alebo kút, ponúka sa ako ideálne riešenie zriadiť si plnohodnotnú domácu pracovňu.

  • Do nej si kúpte nielen kancelársky stôl a kvalitnú ergonomickú stoličku, ale nezabudnite tiež na úložné priestory.
  • Svoje pracovisko by ste totiž mali udržiavať organizované a upratané.
  • Pozornosť venujte aj dostatočnému osvetleniu.
  • Ak denne pracujete s notebookom, oplatí sa vám zaobstarať si k nemu aj klasický monitor. Buď ho pripojíte k notebooku a užijete si väčší displej, alebo ho môžete zapojiť ako druhý monitor pre lepší multitasking.
  • Vybavte sa tiež multifunkčnou tlačiarňou so skenerom, pretože občas potrebujete niečo vytlačiť, alebo naskenovať a poslať. Je to najrýchlejšia cesta ako dokumenty archivovať aj posielať.
  • Dobrým pomocníkom do domácej kancelárie sú kvalitné slúchadlá, ideálne bezdrôtové, aby vás neobmedzovali v pohybe. Budete cez ne môcť komunikovať pri online poradách, alebo prijímať hovory bez nutnosti brať do ruky mobil.
  • Slúchadlá s dobrou redukciou okolitého hluku vám navyše pomôžu lepšie sa na prácu sústrediť, obzvlášť, ak si do nich pustíte takzvaný biely šum (dážď, šum mora, atď.), ktorý podľa odborníkov podporuje koncentráciu.
  • Nezabudnite na zeleň. Izbové rastliny zútulnia pracovný priestor a pomáhajú s čistením vzduchu. Využiť môžete aj čističku vzduchu, alebo soľnú lampu či svietnik.
  • Dobrý je aj aromadifuzér s esenciálnym olejčekom (ideálom je eukalyptus, alebo citrón, ktoré podporujú nielen čistý vzduch a lepšie dýchanie, ale predovšetkým sviežosť a činorodosť).

Pohodlie a vlastný štýl

Akokoľvek je ale vhodné miesto pre prácu oddeliť od miesta pre súkromný život, neznamená to, že by vaša domáca kancelária mala byť strohá a naskrz „kancelárska“. Je totiž nesmierne dôležité, aby ste sa v nej cítili dobre. Preto si ju zariaďte tak, aby ladila s vašou osobnosťou, aby vám dodávala energiu a inšpirovala vás.

"Ak máte radi prírodu a zeleň, vyčleňte jej miesto aj vo svojej pracovni. Rastliny napokon podporujú aj sústredenie a zaháňajú stres. Steny pokojne ozdobte fotkami svojich milovaných, motivačnými citátmi, obrazmi, alebo plagátmi. Milujete kávu? Kúpte si do pracovne samostatný kávovar, aby ste si ju mohli vychutnať aj počas krátkej pauzy. Potrebujete k vymýšľaniu originálnych nápadov viac pohodlia? Urobte si v domácej kancelárii kreatívny kút s mäkkým kobercom, vankúšikmi a sedacím vakom, "dáva tipy Petra Skácelová.

Čo pre praktickú aj osobitú domácu kanceláriu

Bezdrôtové slúchadlá Lounge Yenkee

Bezdrôtové slúchadlá sú obľúbená pre svoju flexibilitu a pohodlie, kedy vás neobmedzuje žiadny kábel. Slúchadlá LOUNGE YENKEE majú vo výbave mikrofón a rozhranie Bluetooth vo verzii 5.0. Umožňujú ľahké ovládanie telefónnych hovorov, alebo pripojenie k hlasovému asistentovi. Dva vstavané mikrofóny pre potlačenie šumu sa starajú o vynikajúcu kvalitu hovorov. Špunty dobre tlmia okolitý hluk. Na jedno nabitie vydržia v prevádzke až 5 hodín. Kúpite na Astoreo.cz za 56 €.

Hrnček 340 ml Kruhy

Máte „ten svoj“ hrnček, z ktorého vždy pijete rannú kávu či čaj? A máte už aj „ten svoj“ do domácej kancelárie? Čiernobiely hrnček s nadčasovým motívom kruhov sa bude na vašom pracovnom stole obzvlášť vynímať. Kúpite na Astoreo.cz za 6 €.

LED svietiace tabuľa Bublina

Milujete motivačné citáty? Napíšte si ich na špeciálnu LED svetelnú bublinu! Každý deň môžete text zmazať a napísať si nový. Vďaka napájaniu na 3 AA batérie môžete LED bublinu postaviť kamkoľvek. Kúpite na Astoreo.cz za 8 €.

Zdroj foto: Astoreo; archív autorky; Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS