10/10
Starajte sa o bielizeň a oblečenie s naparovačkou!

Starajte sa o bielizeň a oblečenie s naparovačkou!

10. října 2021 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy

Nový rad starostlivosti o bielizeň nazvanú Perfect Steam uvádza na jesennom trhu česká značka elektrospotrebičov Concept. Všetky novinky fungujú na princípe pary, takže bielizeň nielen rýchlo a šetrne vyhladí, ale tiež ju dezinfikuje a zbaví prípadného zápachu.

Prečo žehliť parou? Žehlenie horúcou parou je novinkou v zahraničí už ustálená. U nás však nie, hoci je tento spôsob starostlivosti o bielizeň veľmi efektívna. Predtým boli parné generátory a naparovačky výhradnou záležitosťou odevného priemyslu a jeho prevádzky. Boli tiež pre domácnosti drahé a cenovo nedostupné.

Výhody parného žehlenia

  • ušetríte veľa času
  • žehlíte šetrne
  • môžete naparovať vertikálne aj horizontálne
  • naparovacie žehlenie je vhodné pre všetky typy tkanín
  • nerobí odlesky ako žehlička
  • likviduje baktérie až v hodnote 99%
  • bielizeň parádne osviežite
  • odstránite zápach aj zatuchnutosť

Načo si dať pri výbere naparovačky pozor?

Pri výbere správnej naparovačky venujte pozornosť hodnote parného výkonu. Platí, že čím je parný výkon vyšší, tým lepšie a rýchlejšie prístroj pracuje a bielizeň ošetrí (vyžehlí).

Naparovač NO8020

Naparovačky bielizne NO8020 Perfect Steamer

Prístroj má výškovo nastaviteľnú polohovaciu dosku, ktorá umožňuje žehlenie v takmer akejkoľvek polohe. Dosiahnete s ním silne profesionálnych výsledkov. Ponúka režim naparovanie aj žehlenie, má 3 stupne nastavenia parného výkonu podľa typu tkaniny – hodváb, flanel, bavlna, parný výkon 50 g / min a vďaka veľkej nádržke na vodu s objemom 2 litre vydrží pracovať až 60 minút.

Naparovač NO8020

Ako klasickú žehličku možno použiť jeho vyhrievanú rotačnú hlavu. Umožňuje ako horizontálne, tak aj vertikálne žehlenie a jej múdra konštrukcia sa prispôsobí každému vášmu pohybu. Pre rýchle žehlenie košieľ ponúka nový naparovač NO8020 špeciálny límcový držiak. Ten udrží golierik v správnej polohe a košeľu tak ľahko vyhladíte za chvíľku. Límcový držiak v okamihu, keď s ním nepracujete, slúži ako bezpečné odkladanie naparovacej hlavy. Pre naozaj šetrné vyhladenie je naparovač vybavený aj ochranným krytom pre najjemnejšie tkaniny. Jeho cena je 200 €.

Naparovač NO8010

Vertikálny naparovač NO8010 Perfect Steamer

Prístroj má už v základnom vybavení chytrých pomocníkov, pomocou ktorých rýchlo a dokonale vyžehlíte a naparíte takmer čokoľvek. Kefový nástavec pomáha lepšie preniknúť pare do tkaniny a tým ju lepšie vyhladiť a súčasne odstraňuje žmolky a chlpy domácich maznáčikov. Pekných pukov docielite vďaka špeciálnemu nadstavcu na puky a na otočný a výškovo nastaviteľný vešiak s ramienkom môžete pre komfortnejšie žehlenie odev priamo zavesiť.

Naparovač NO8010

Okrem toho ale naparovačka zvládne uhladiť a parou osviežiť všetko, od závesov a záclon, cez čalúnenie až po vankúše, alebo hračky. Obsluha aj tejto naparovačky je veľmi jednoduchá. Do nádržky nalejete 1,5 litra vody a za 45 sekúnd si môžete užívať až 40 minút prevádzky. Nový naparovač má 3 úrovne nastavenia parného výkonu a maximálny parný výkon 40 g / min. Cena prístroja je 112 €.

Ručný naparovač NO8000

Ručný naparovač NO8000 Perfect Steamer

Má kompaktnú veľkosť, ktorá ho predurčuje na použitie nielen doma, ale aj na cestách. Má 2 prevádzkové režimy – naparovanie a žehlenie a umožňuje vertikálne aj horizontálne naparovanie, a to bez použitia žehliacej dosky. Jeho maximálny parný výkon je 25 g / min, nádržka na vodu má obsah 150 ml a pracovať vydrží 10 minút.

Ručný naparovač NO8000

Vďaka kartáčovému nástavcu lepšie vyhladí záhyby na textílii a tiež z nej odstráni prípadné žmolky a chlpy domácich maznáčikov. Naparovač je ľahký, ľahko sa drží a jeho súčasťou je aj praktický držiak a odmerka na vodu. Cena ručnej naparovačky je 60 €.

Akú vodu použiť na naparovanie?

Všetky modely nových naparovačov používajú pre svoju prevádzku buď destilovanú, alebo demineralizovanú vodu. Tá, na rozdiel od bežnej vody, nevytvára počas odparovania vodný kameň a predchádza tak zanášaniu spotrebiča a predlžuje jeho životnosť.

Prístroje zakúpite na stránkach značky Concept .

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS