23/12
Urobte maximum pre váš kvalitný a zdravý spánok

Urobte maximum pre váš kvalitný a zdravý spánok

23. prosince 2021 v 21.30 , Domy

Aj keď si môžeme kúpiť kvalitné a zdravé matrace, stále je bohužiaľ mnoho ľudí, ktorí sa denne sťažujú na bolesti chrbta. A nielen na nich. Aj na to, že sa opäť nevyspali, zle sa im ležalo, nemohli sa uvelebiť… Spolu s tým sa potom nabaľujú ďalšie problémy, ako bolesť hlavy, krčnej chrbtice a končatín. Aby ste sa dobre vyspali, je potrebné mať nielen kvalitný matrac, ktorý je základom, zdravý vankúš, príjemnú perinu, ale aj vyhovujúce prostredie, kde bude ticho, tma a teplotne skôr chladnejšie.

Aký matrac si zaobstarať?

Pokiaľ váš matrac slúži už napr. 15 rokov, je načase ho vymeniť. Vyberať by ste mali vždy komfortné madrace, vám priamo na mieru. Je potrebné zohľadniť to, koľko vážite, akú tuhosť máte radi, či vám vyhovuje lenivá pena, alebo taštičkové matrace, ale zohľadniť možno aj to, v akej polohe radi spíte.

MatraceMatrace

Aby vám matrac dlho slúžil, je dobré pozerať sa na jeho pevnosť, priedušnosť, nezabudnúť si zaobstarať aj vyhovujúci rošt, pokiaľ je potrebný iný, než ten, ktorý ste doteraz používali. Zlý rošt by vám mohol matrac časom zničiť.

Najvyhľadávanejší matrac 90 × 200 cm nemusí vyhovovať všetkým. Pokiaľ meriate 190 cm, dvojmetrová posteľ vám bude malá. Dnes sa bežne stretávame s predĺženými dĺžkami obliečok aj matracov. Dostanete kúpiť na ne obliečky aj prestieradlá.

Zatemnite si a buďte na seba milí

Áno, sami môžeme prispieť k tomu, ako sa nám bude zaspávať a spať. Pevné žalúzie vám zatemnia izbu, aby vás nerušilo svetlo od lámp, alebo áut. Pred spaním nesledujte filmy, ktoré vás rozrušia. Nečítajte to, čo vám drása nervy. Ale môžete počúvať hovorené slovo, napríklad poviedky, to výborne uspáva. Rovnako tak by ste pred spaním nemali jesť a piť alkohol.

Žalúzie vám pomôžu lepšie sa vyspaťŽalúzie vám pomôžu lepšie sa vyspať

Nevhodné je aj veľké fyzické vypätie, či už v práci, alebo v posilňovni. Vyvetrajte, zatemnite a zaľahnite do postele oblečenej v príjemných obliečkach. Vždy v rovnakom čase, aj cez víkendy. Telo si zvykne na čas, kedy zaspáva.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS