3/1
Drobnosti, ktoré tvoria domov: variabilný Puddy

Drobnosti, ktoré tvoria domov: variabilný Puddy

3. ledna 2022 v 08.15 , Bytové doplnky , Design , Svietidlá

Sponzorované odkazy

Je mnoho artefaktov, ktoré z neosobného priestoru a interiéru dokážu vytvoriť domov. Je to šálka na váš čaj či kávu, pléd na pohovke, záložka do knihy, príjemný plyšový vankúšik, malá vázička, prívesok na kľúče, ihelníček. Malé, ale milé veci, ktoré dýchajú útulnosťou a ukazujú vám, že tu bývate vy.

Niekedy sú to nepraktické a rýdzo milé kúsky, inokedy vám dokážu prakticky uľahčiť fungovanie. Jedným takým kúskom by sa mohol stať aj designový cool nápad od talianskeho ZM Design Lab. Volá sa Puddy.

Keď sa povie Puddy

Lampa Puddy, prevzatá zo slov Paddy a Buddy, preberá charakter farmára ryže v juhovýchodnej Ázii. Minimálny dizajn 3D tlačenej lampy má telo, nastaviteľnú hlavu a tienidlo, ktoré vyzerá veľmi ako kónické klobúky, ktoré nosia farmári ryže.

Puddy kompenzuje svoj minimalistický design interaktívnymi možnosťami. Lampa je modelovaná v 3D tlači tak, aby vyzerala celkom ako malý človiečik v habite a klobúku. Môže byť skvelým doplnkom každého interiéru, kde pomáha svojim svietením pri akejkoľvek práci a voľno časových aktivitách.

Malá lampa je bezdrôtová a je možné ju nosiť so sebou po príbytku a pohodlne postaviť kdekoľvek chcete. Lampa Puddy je dodávaná s nastaviteľnou hlavou, ktorá vám umožní smerovať svetlo podľa potreby v danom uhle. Pre jasnejšie svetlo stačí, keď Puddy so svojim klobúkom „vzhliadne“, a naopak na stlmenie svetla otočíte Puddyho naopak smerom dole.

Materiál lampy

Zatiaľ čo dizajn lampy je zmesou tradičného a moderného poňatia, jej výroba je podobná. Lampa je vytlačená na 3D tlačiarni z kompozitu PLA a recyklovaných drevených častíc v pomere 6:4. Svetelný zdroj lampy je zapuzdrený v celo-PLA komponente (pre priesvitnosť a difúziu), zatiaľ čo tienidlo, telo a guľový kĺb sú vytlačené v kompozite PLA+Wood. Tento jedinečný výber materiálu prepožičiava dizajnu lampy krásny povrch a verte, neverte – dokonca vonia ako drevo! Materiály teda zaisťujú, že je lampa úplne biologicky odbúrateľná (PLA je rastlinná).

Farby a typ dreva

Každá lampa je dodávaná v jednej zo štyroch farieb odvodených zo štyroch rôznych druhov dreva použitých v dizajne lampy – breza, eben, borovica a vŕba. Bezdrôtové svietidlo má vo vnútri 3000K teplú bielu LED s 2500 mAh batériou, ktorá mu poskytuje až 7 hodín používania pri najjasnejšom nastavení. Lampa má jediný vypínač, ktorý dlhým stlačením môžete stmievať, a priamo pod ňou je nabíjací port MicroUSB.

Lampa Puddy má krásny eklektický a minimalistický design. Je zábavná a interaktívna. Budete tak mať doma malého užitočného kamaráta. Lampa sa dodáva plne zmontovaná za 169 USD, a má ročnú záruku, ktorá umožňuje opravu/výmenu dielov, pokiaľ to bude potrebné.

Lampu môžete zakúpiť tu

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS