14/12
Dizajnové stoličky značky Vitra: Panton a Vegetal

Dizajnové stoličky značky Vitra: Panton a Vegetal

14. prosince 2011 v 09.00 , Nábytok , Stoličky

Sponzorované odkazy

Korene švajčiarskej spoločnosti Vitra siahajú až do roku 1934, kedy bola založená v Bazileji. Roku 1950 sa značná časť výroby presunula do nemeckého Weil am Rhei, kde pôsobí dodnes.

Spoločnosť Vitra sa sústredí na výrobu dizajnového nábytku, medzi ktorým nechýbajú stolíky, stolíky, kreslá, interiérové ​​doplnky a samozrejme tak obľúbené stoličky. Portfólio spoločnosti tvoria významní a kreatívni dizajnéri, pod ktorých rukami vznikajú výnimočné predmety, ktoré predstavujú pokrokový vývoj súčasného designu.

Dizajnový symbol – Vitra Panton

Štýlové stoličky značky Vitra patria k najväčším dizajnovým symbolom súčasnej doby, nevídané úspechy slávi Vitra Panton. Táto stolička je odliata z neprerušovaného kusu polypropylénu, povrchová úprava je v matnom prevedení. Autorom stoličky je dánsky návrhár Verner Panton, ktorý na finálnej podobe pracoval niekoľko rokov. Svetlo sveta uzrela roku 1960, avšak sériová výroba začala až o sedem rokov neskôr. V tejto dobe sa jednalo o vôbec prvú plastovú stoličku na svete, ktorá bola vyrobená z jedného dielu.

Za svoju dobu existencie sa dizajnové stoličky preslávili po celom svete a právoplatne sa tak stali najznámejšími stoličkami na svete. Počas svojej dlhej cesty si stoličky Panton prešli mnohými zmenami, až kým moderné technológie 20. storočia umožnili zahaliť ich do nádherných farebných tónov, kvalitného materiálu a voľby štruktúry povrchu.

Ikona nábytku kombinuje eleganciu a nonšalantnosť s nestarnúcim estetickým poňatím a štýlom.

Príroda inšpiruje: predstavujeme Vitra Vegetal

Priaznivci prírody a jednoduchosti dajú prednosť stoličke, ktorej tvorba bola ovplyvnená dych berúcou flórou. K jej hlavným rysom patrí hravý dizajn, nepravidelnosť a asymetria.

Do krásy zahalí nielen interiér, ale aj exteriér, v ktorom vám pred očami doslova rozkvitne. Ideálna voľba predovšetkým do exteriérov – do záhrady, na terasu, do altánku, ale aj do interiéru, ktorý sa vďaka jej prítomnosti stane razom živým priestorom.

Stolička Vegetal je dielom bratov Bouroullecových, ktorí môžu byť na svoj ​​výtvor právoplatne hrdí. Stoličky nesú niekoľko titulov, ktoré získali na medzinárodných dizajnových súťažiach, napríklad v Paríži, New Yorku alebo Londýne.

zdroj: www.vitra.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS