15/5
Stoličky do kuchyne

Stoličky do kuchyne

15. května 2014 v 07.00 , Kuchyne

Sponzorované odkazy

Moderna, to je slovo, ktoré vystihuje súčasný trend všetkých výrobcov a dodávateľov kuchynských stoličiek. Len malá hŕstka z nich sa zaoberá klasikou, na ktorú ste možno zvyknutý. Ak nie ste s vybavením kuchyne spokojní, budete sa musieť trochu odviazať. Je pravda, že niektorí konzervatívny predajcovia stále dávajú do svojich katalógov zašlé klasiky, ale bola by škoda, nevyužiť práve veľké fantázie súčasných dizajnérov. Aj jednoduchý moderný model môže vašu kuchyňu obohatiť viac, než okázalý štandard dôb minulých.

Materiál

Pri stoličkách do kuchyne je pre každého zákazníka zásadný materiál. Keď máte linku a prípadne nábytok v tomto priestore vyrobený z dreva, alebo jeho napodobeninách, nebudete úplne nadšení z plastov, ktoré sú dnes najčastejšie. Avšak na vás tvorcovia určite nezabúdajú a na trhu sa dajú bez väčších problémov nájsť aj drevené kuchynské stoličky, ktoré korešpondujú s modernými trendmi. Ako som už ale naznačil, jednoznačnú dominanciu drží plast. Vzhľadom k jeho praktickosti, lacnej výrobe a takmer nekonečnej tvárnosti nie je v moderných kuchyniach výnimkou. Osobne by som si plastovú stoličku do kuchyne nedal, ale hovorím, je to len o vkuse.

Farby

Ani po stránke farieb nie ste v modernej kuchyni nijako obmedzení. Opäť záleží na tom, aký odtieň má zvyšok priestoru a na vašom vkuse. Ponuky sú naozaj nabité všetkými tónmi farieb od klasických dubových, cez elegantnú bielu, až po veľmi výrazné červené a zelené odtiene. V tejto oblasti nie je možné generalizovať, ktorá farba je viac, či menej obľúbená už len z dôvodu, že ich je také množstvo.

Tvary

Najviac si autori stoličiek do kuchyne dávajú pochopiteľne záležať na tvare. Môžeme povedať najobľúbenejší, je u tvorcov jednoduchý koncept. Plastové sedadlo s neobvyklým prevedením, oceľové nohy a máte stoličku. Inak tomu nie je ani u sérií z dreva, kde sa v tomto smere tiež veľa experimentuje. Napríklad kuchynská stolička s opierkami na ruky – predtým neexistujúca, dnes obľúbený variant. Je neuveriteľné, ako si možno s takto malým objektom pohrať.

Neviaž sa, odviaž sa – otrepaný slogan mobilného operátora, ktorý ale perfektne vystihuje moderné trendy. Kuchynské stoličky sú síce niekedy vnímané ako nutnosť, na ktorú sa dá trochu zabudnúť, ale ak chcete mať modernú domácnosť, mali by ste práve im venovať zvýšenú pozornosť. Dúfame, že sme vám dodali patričnú inšpiráciu.

zdroj: http://www.designmania.cz/

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS