2/11
Predsieňová stena - nevyhnutná súčasť domácnosti

Predsieňová stena - nevyhnutná súčasť domácnosti

2. listopadu 2012 v 07.00 , Nábytok , Predsieň

Sponzorované odkazy

Pri zariaďovaní bytu či domu riešime v prvom rade kuchyňu, obývaciu miestnosť a spálňu. Niekedy posúvame nemenej významnú časť domácnosti na vedľajšiu koľaj a tou je vstupná hala či predsieň. Jedná sa o prvé miesto, kam bezprostredne vojdeme, či chceme alebo nie. Zároveň je to akési prijímacie miesto našich návštev. Predsieň nemusí byť príliš veľká, ale mala by byť usporiadaná funkčne, s tým najväčším ohľadom na dobré využitie priestoru.

Ak máme k dispozícii veľkú predsieň či halu, býva zvykom umiestniť tam veľkú šatníkovú skriňu. Takéto využitie nám pomôže ušetriť priestor v ostatných miestnostiach. Avšak niekedy je predsieň tak malá, že sa do nej šatníková skriňa nevojde. V tejto chvíli prichádzajú na rad predsieňové steny.

Praktický pomocník do každej chodby

Predsieňová stena sa skladá z viacerých rôznych častí. Tie dohromady vytvárajú jednotný funkčný celok, ktorý využívame každý deň. V predsieňach si odkladáme kabáty, obuv a tiež využívame zrkadla ku kontrole nášho vzhľadu. Predsieňová stena obsahuje väčšinou vešiak, úložný priestor na topánky a menšiu skrinku.

Využiť ale môžeme aj predsieňové steny, ktoré majú vyššie uvedené prvky a navyše väčšie množstvo skriniek. Síce nám také usporiadanie nenahradí klasickú šatníkovú skriňu, ale poskytne nám ďalší úložný priestor.

Ideálna je predsieňová stena, v ktorej je zakomponované zrkadlo. Takáto multifunkčná stena nám v malej predsieni dobre vyplní priestor a plní svoju funkčnú úlohu na jednotku.

Na trhu sú pochopiteľne k dispozícii rôzne prevedenia štýlov i materiálov. Mali by sme sa snažiť zladiť predsieňovú stenu s celkovým rázom našej domácnosti. Ak teda využívame vo väčšine miestností napríklad kúzla vysokého lesku, netreba nad materiálom predsieňovej steny dlho váhať. Možnosťou je tiež nechať si predsieňovú stenu vyrobiť na mieru, presne podľa našich požiadaviek.

Zdroj: www.nabytok-forliving.cz

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS