31/10
Vlastnoručne ušité šaty na stužkovú? Môžete mať!

Vlastnoručne ušité šaty na stužkovú? Môžete mať!

31. října 2018 v 11.45, Bytový textil

Sezóna stužkových bude čoskoro v plnom prúde. Ak máte doma maturanta či maturantku, tak sa už určite nemôžete dočkať na tento slávnostný galavečer, na ktorý rodičia a ich deti nezabudnú do konca života. Stužková je bezpochyby nádherná udalosť, na ktorej by malo byť všetko tip-top a všetko by malo klapať na sto percent. Zásadnou časťou stužkovej slávnosti je bezpochyby slávnostné oblečenie. Chalani v oblekoch, dievčatá v šatách, otcovia v oblekoch a mamy v šatách – to je obraz dresscode na stužkových slávnostiach. Sebe alebo svojej dcére však už teraz nemusíte kupovať šaty v obchode, ale môžete ich ušiť u seba doma!

Zamat vhodný na slávnostné šaty

Nepochybne vhodné na stužkovú sú zamatové šaty, vyznačujúce sa eleganciou, šarmom a patričným slávnostným duchom. Zamat je v tomto smere priam ideálny materiál na to, aby ste z neho ušili pekné slávnostné šaty pre seba či svoju dcéru. V súčasnosti si už zamat viete zakúpiť vo forme tzv. metráže, pričom si môžete vybrať farbu, motív a samozrejme rozmer. Ak máte trochu skúseností so šitím, môžete si sami vyrobiť krásne šaty.

Čipkované šaty tiež dobrou voľbou

Výbornou alternatívou je aj čipka, ktorú môžete použiť pri výrobe svojich vlastných šiat. Slávnostné čipkované šaty sú pri voľbe oblečenia na stužkovú naozaj výbornou voľbou. Takéto šaty sú elegantné, originálne a jednoducho zaujmú na prvý pohľad. Ak chcete svoju dcéru potešiť a dopriať jej nezabudnuteľnú stužkovú, budú čipkované šaty tou správnou voľbou.

Zlaďte s oblečením partnera

Určite dobre viete, že farbu oblečenia medzi partnermi je vhodné zladiť. Ak teda má dáma červené šaty, je fajn, aby si jej partner dal napríklad červenú kravatu. Takže ak idete na stužkovú s manželom, alebo šijete šaty pre dcéru, ktorá si tam berie priateľa, vopred si farebne ujasnite, ako budete oblečení. Každopádne šaty na stužkovú v štýle urob si sám sú bezpochyby výbornou a zaujímavou alternatívou.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS