28/6
Tipy pre ľahké upratovanie

Tipy pre ľahké upratovanie

28. června 2020 v 09.45, Design

Sponzorované odkazy

Rozhodli ste sa zatočiť s neporiadkom raz navždy a usporiadať svoj domov? Máme pre vás pár tipov, ako jednoduchou cestou upratať svoj príbytok raz navždy. Do uprataného bytu sa budete radšej vracať a navyše budete vo väčšej psychickej pohode.

Ako sme už písali v predchádzajúcom článku. Stačí aj pár minút denne na to, aby sme mali doma neustále upratané. Skúste minimalizmus, nielen, že budete upratovať menej vecí, ale budete presne vedieť, kde čo máte. Neviete ako na to? Choďte na to pomaly. Každý deň vyhoďte jednu vec. Za rok tak budete mať o 365 menej vecí ako dnes. Keď sa budete zbavovať vecí postupne, nebude vám to tak ľúto. Alebo skúste vziať vrece na odpadky, prejdite s ním byt a nahádžte doň všetko čo nepotrebujete. Hneď teraz, bez premýšľania. Vrece okamžite vyneste ku kontajneru. Uvidíte, že tie veci vám naozaj chýbať nebudú. A u vás doma to urobí veľký rozdiel.

Upratovanie šatníka je výzva sama o sebe. Málokto sa vie vzdať oblečenia, v ktorom zažil niečo pekné, alebo je ťažké vyhodiť motivačné jeansy, do ktorých sa snažíte schudnúť dva roky, ale určite si ich raz vezmete na seba… Choďte na to chytro. Pretrieďte šatník. Pri veciach, u ktorých si nie ste istí, či si ich chcete nechať, použite ramienkový systém. Zaveste všetky svoje šaty do skrine na ramienka v opačnom smere, než ich normálne vešiate. To čo ste mali na sebe, zaveste späť správnym smerom. Po šiestich mesiacoch tak krásne uvidíte, čo naozaj nenosíte. Toto oblečenie bez okolkov darujte na charitu, alebo vyhoďte.

Vytvorte zoznam oblastí vo vašom dome, ktoré vyžadujú pozornosť, a začnite upratovanie s najjednoduchším miestom, kde sa pustíte do práce. Hneď ako usporiadate jednu konkrétnu oblasť, budete mať zo seba dobrý pocit a budete natoľko motivovaní, že sa pustíte do ďalšej.

Už ste niekedy počuli o výzve 12–12–12? Určte 12 položiek, ktoré chcete zahodiť, 12 položiek k darovaniu a 12 položiek, ktoré vrátite na svoje miesto. Je to rýchly a jednoduchý spôsob, ako usporiadať behom chvíľky 36 vecí. Pokiaľ do výzvy zapojíte svoje deti, budú to brať ako zábavu a navyše precvičíte si matematiku.

Keď ste na návšteve, je jednoduché vidieť cudzí neporiadok, hovoriť si v duchu, že toto by som tu nenechala a pod. Ale na neporiadok vo svojom byte sme už akosi imúnne. Skúste si to doma odfotiť, aspoň do mobilu. Fotky si s odstupom času prezrite a uvidíte, že veci, ktoré vám normálne nevadia, na fotke budú pôsobiť rušivo. To čo vám na fotkách vadí, jednoducho upracte.

Je pre vás ťažké sa niečoho vzdať? Zmodernizujte to. Nepotrebné veci predajte v bazáre a za zarobené peniaze si zájdite na kozmetiku, alebo choďte na výlet. Bude to pôsobiť motivačne aj pre deti, ak sa nechcú vzdať hračiek, s ktorými sa nehrali už niekoľko rokov.

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS