14/4
Veľké jarné upratovanie: s KiK je to ľahké

Veľké jarné upratovanie: s KiK je to ľahké

14. dubna 2021 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Design , Domáce spotrebiče

Sponzorované odkazy

Upratovanie domácnosti patrí asi u väčšiny z nás do kategórie nepríliš obľúbených domácich prác. Ak sa k jarnému upratovaniu ale odhodláte, uvidíte, že pocit z čistej a prehľadne zrovnanej domácnosti je na nezaplatenie. Ako začať a ako pokračovať?

V prvom rade si stanovte priority a jasné ciele upratovania. Tie je potom dobré rozdeliť do menších čiastkových úloh, vďaka čomu vám bude upratovanie rýchlejšie ubiehať. Dôležití sú aj administratívny pomocníci – teda rôzne mopy, ručné vysávače a v neposlednom rade organizéry a škatule, ktoré vám pomôžu k lepšej organizácii priestoru.

Jar je o zrodenie nového v prírode aj v živote

Jar je ideálna doba k pomyselnému novému začiatku, a tak je dobré pripraviť nielen seba, ale aj domácnosť na príchod slnečných mesiacov. Veľké upratovanie je bezpochyby náročná úloha, a preto si k nemu prizvite správnych pomocníkov, ktorí vám uľahčia prácu.

Praktickí pomocníci

  • Vďaka mopu s nádržkou na vodu budete mať vytrenie raz dva a pre miesta, kde sa neustále drží vlhko, ako je napríklad kúpeľňa, sa zase skvele hodí praktický gumový zmeták.
  • Pomôžu vám aj praktické utierky z mikrovlákna, sušiak bielizne, alebo nové bytové doplnky, ktoré navodia jar – dávkovač mydla, predložka v krásnej sviežej zelenej farbe.
  • K jarnému upratovaniu určite patrí aj urovnanie vecí napríklad do nových úložných boxov, alebo čisté obliečky. Ten príjemný pocit, kedy si ľahnete do čerstvo ustlaných perín, je predsa na nezaplatenie. V kúpeľni zase nezabudnite na výmenu uterákov. A v kuchyni na odpadkový kôš a odkvapkávač na riad (nie všetko možno umývať v umývačke).

V Kiku nájdete ešte oveľa viac – celý ďalší rad cool pomocníkov, praktických domácich potrieb a nálož domáceho textilu od príjemných obliečok cez uteráky až po rôzne deky a ďalšie drobnosti.

Zdroj foto: KiK

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS