3/6
Funkčné a jemné uteráky: luxus a relax v jednom

Funkčné a jemné uteráky: luxus a relax v jednom

3. června 2019 v 00.00 , Bytový textil , Kúpeľne

Sponzorované odkazy

Uterák – základná, nevyhnutná a jedinečná pomôcka do kúpeľne. Bez uteráka by to proste nešlo. A taký hrubý a škriabajúci uterák dokáže veľmi znepríjemniť chvíľky v kúpeľni. Skúste novodobé materiály, príjemne vás prekvapia.

Každému v súvislosti s kúpeľňou napadne jediný materiál – froté. To je akýmsi synonymom uterákov, žiniek, osušiek aj kúpeľňových predložiek. Ale viete, čo je froté vlastne zač? Sú to slučkové tkaniny a troj-rozmerové textílie. Tretí rozmer tkaniny tvoria kľučky z osnovných nití nad, alebo pod plochou základnej tkaniny.

Froté je vyrobené z bavlnenej priadze a patrí k jednej z najznámejších slučkových tkanín. Základom je vždy kvalitná bavlnená priadza. Froté nájdete de facto v každej domácnosti – buď v spomínanej kúpeľni, alebo v spálni vo forme froté napínacích prestieradiel, alebo v kuchyni ako froté utierky a handričky.

Velúr a mikroplyš

Medzi najkvalitnejšie a najluxusnejšie froté sa radí to so strihanou slučkou, má dvojakú formu – je to mikroplyš a druhou možnosťou je velúr. Tieto obe formy froté vynikajú vysokou jemnosťou a hebkosťou, podobné zamatu. Z velúru sú práve uterák a župany, z mikroplyšu potom skôr plachty a najnovšie aj posteľné obliečky. Každé froté vám premasíruje pokožku a odsaje z nej krásne vlhkosť.

Dvojité froté

Okrem klasického froté, či vysoko kvalitného velúru a mikroplyšu existujú ešte špeciálne uteráky, so zaujímavými vlastnosťami. Z každej strany je ich materiál trochu iný. Sú dvojité – a tak z jednej strany máte hebkú vysokú slučku a z druhej drsnejší masážny povrch. Ten je buď jednoduchý, alebo tzv. vaflový.

Funkčné froté

Je vhodné pre športovcov a na wellness. Tieto kúsky sú vyrobené hlavne z mikrovlákna, alebo prírodnej bavlny. Majú formu 3D froté, ktoré účinne odvádza a saje vodu a zároveň zachováva pocit sucha. Túto vlastnosť možno využiť vo wellness, predovšetkým v saune, alebo vonku na kúpalisku. Ďalším funkčným froté materiálom je kombinácia masážnej štruktúry a klasického froté.

Prírodné je v kurze

Prírodná zmes bavlny, bambusu a ľanu vám ponúkne luxusnú a mäkkú starostlivosť pre váš domáci relax v kúpeľni. Tieto osušky a uteráky sú veľmi hebké, s masážnymi účinkami a odolné voči zmenám teplôt aj poškodeniu. Rýchlo uschnú a vzhľadovo šik.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS